BlackBerry İki Yeni Akıllı Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor! - TeknoBurada
19 Şubat 2019 Salı
BlackBerry İki Yeni Akıllı Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor!

BlackBerry İki Yeni Akıllı Telefon Tanıtmaya Hazırlanıyor!

Akıllı telefon pazarında qwerty klavyeli cihazların pabucunun dama atılması ve Android – iOS gelişiminin artması BlackBerry için hiç iyi olmadı. Bir dönemin adeta ikonik akıllı telefonlar üreten firması için yazılım konusu avantajdan handikapa dönüştü ve popülaritesini koruyamadı. Son dönemlerde Android işletim sisteminin yer aldığı akıllı telefonları tanıtan firma iki yeni model daha tanıtmaya hazırlanıyor.

BlackBerry eski günlerine dönebilecek mi?

Cep telefonlarının henüz akıllı telefonlara dönüşmeye başladığı günlerde piyasada bugün olduğu gibi çeşitlilik mevcut değildi. Nokia Samsung Motorola ve BlackBerry pazarın önemli aktörleri arasında yer alıyordu. Firmaların Android işletim sistemini tercih etmesi akabinde bazı devler tahtlarını rakiplerine bıraktı. Bir süre daha benzer tasarım ve yazılımda akıllı telefonlar üreten BlackBerry ise değişime daha fazla kayıtsız kalamadı ve Android işletim sistemini tercih etti.

Key One ve Key One2 modelleri ile dikkatleri çekmeyi başaran Kanadalı akıllı telefon üreticisi qwerty klavyeden bir türlü vazgeçemedi. Son gelen bilgiler ise bu klasik tasarımın çok yakında revize edileceği ve rakipleri gibi ekran gövde oranı ile dikkat çeken yeni akıllı telefonların karşımıza çıkacağı yönünde. Bir süredir BlackBerry Ghost ve Ghost Pro isimleri ile geleceği belirtilen cihazların isimleri de netleşti. Evolve ve Evolve X adları ile karşımıza çıkacak olan cihazlar şık tasarımları ile ön plana çıkıyor.

Şimdilik sadece 18:9 ekran oranı ve 4000 mAh batarya kapasitesine sahip olduğu tahmin edilen Evolve modeli ağabeyi ile çok yakında tanıtılacak. Apple benzeri bir hayran kitlesi olan firmanın bu yeni ve günün gerekliliklerine ayak uyduran modelleri ile başarılı sonuçlar elde edebileceğini düşünüyoruz. Tabii fiyat politikası da bu konuda belirleyici aktörler arasında yer alacaktır.