Akıllı Telefon Temmuz 17, 2018 17:30

OnePlus 6 kamera puanı belli oldu! Zirve değişti mi?

OnePlus 6 kamera puanı belli oldu! Zirve değişti mi?

OnePlus 6 kamera puanı belli oldu. Yaptığı kamera incelemeleriyle zaman zaman eleştirilere maruz kalan, ancak kamera karşılaştırmalarında itibaren eden kuruluşlardan biri olan DxOMark’ın bu defaki konuğu OnePlus’ın çift arka kameralı yeni nesil tepe modeli oldu.

Avrupa’da 520€’dan satışa sunulan amiral gemisi katili telefonun test detaylarına geçmeden önce video ve fotoğraf tarafında elde ettiği puanlara değinelim.

OnePlus 6 kamera

OnePlus 6 kamera

OnePlus 6 fotoğraf tarafında 100, video tarafında 87, genel ortalamada ise 96 puan alarak iyi bir sonuç ortaya koyuyor. Telefon bu puanla Galaxy Note 8 ve iPhone 8 Plus’ı geride bırakmayı başarıyor. İlk 12 içerisinde yer alan telefonlar ve elde ettikleri skorlara alt bölümde göz atabilirsiniz.

OnePlus 6 kamera özellikleri

  • Çift arka kamera
  • 1 / 2.6  büyüklüğümde sensör, f / 1,7 diyafram, optik görüntü sabitlemeli 16M megapiksel ana kamera
  • F / 1.7 diyaframlı 20 megapiksel ikinci kamera
  • Faz algılama otomatik odaklama ( PDAF )
  • Çift LED flaş
  • 30/60 fps’de 4K video
  • 6.28 inç AMOLED ekran
  • 16 megapiksel ön kamera, f / 2.0 diyafram

Fotoğraf tarafında otomatik odaklama işlemi çok hızlı ve hatasız, renkler çeşitli ışık kaynakları altında parlak ve canlı, doğru ve güvenilir pozlama ve LED flaşın ortaya koyduğu başarı övgü alıyor. Bokeh modunda zaman zaman dengesiz bulanıklıklar, ince detayların kaybolması ve tek tip alanlarda görültüler oluşması fotoğraf tarafındaki eksiler oldu.

Video çekiminde verimli stabilizasyon, hızlı otomatik odaklama, nötr beyaz dengesi, düşük gürültü seviyesi, gürültü seviyesi düşük ve yüksek kontrastlı sahnelerde ayrıntıların korunması artılar olurken; çeşitli aydınlatma koşullarında detay kaybı ve çerçeveler arasındaki netlikte görünen farklar video çekimindeki eksiler oldu.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.