Akıllı Telefon Temmuz 17, 2018 5:00

Huawei telefonlar için GPU Turbo güncelleme takvimi açıklandı

Huawei telefonlar için GPU Turbo güncelleme takvimi açıklandı

Huawei telefonlar için GPU Turbo güncellemesinin dağıtıma ilişkin yeni bir takvim yayınlandı. Bu takvimde cihazın grafik performansını yükselten ve aynı zamanda verimlilik getiren GPU Turbo teknolojisinin Huawei telefonlarla ne zaman buluşacağı belirtiliyor. Alt bölümdeki listede yer alan bazı telefonlar için GPU Turbo güncellemesi başlamış durumda, fakat bu şu an sadece Çin’le sınırlı.

Bakıldığında zaman Mate 10 serisi modeller ağustos ayı içerisinde yaygın bir şekilde yeni teknolojiden yararlanmaya başlayacak. Aynı ay içerisinde Huawei P20 ve P20 Pro için de GPU Turbo güncellemesi tüm dünyada yayımlanacak.

Huawei telefonlar için GPU Turbo

Huawei telefonlar için GPU Turbo

Güncelleme eylül ayında Huawei Mate 10 Lite, Huawei Nova 2i, Huawei P Smart, Huawei P20 Lite, Huawei Y9 2018 için; kasım ayında ise Mate 9 modeller ve P10 modeller için kullanıma sunulacak.

Belirlenen takvime göre Huawei on dört cihazı GPU Turbo yazılımıyla buluşturacak. Son olarak; GPU Turbo güncellemesinin telefonun grafik performansını %60, güç tüketimini ise %30 oranında azaltacağını hatırlatalım.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.