Akıllı Telefon Temmuz 17, 2018 12:00

Huawei Mate 9 için önemli bir güncelleme başladı

Huawei Mate 9 için önemli bir güncelleme başladı

Huawei Mate 9 için önemli bir güncelleme dağıtıma sunuldu. Huawei, 2016 sonunda duyurduğu tepe modelini yeni güncellemelerle buluşturmayı sürdürüyor. Android 8.0 Oreo güncellemesiyle buluşan ilk Huawei telefon olan Mate 9’a kısa süre önce yüz tanıma özelliği getirildi.

Telefon için son olarak bir güncelleme daha başladı. MHA-L29 8.0.0.370 (C432) yapı numarasına sahip olan güncelleme 316 MB büyüklüğünde. OTA üzerinden kullanıma sunulan yeni yazılım Avrupa’da bazı ülkelerde Mate 9 kullanıcılarıyla buluşuyor.

Huawei Mate 9 için önemli bir güncelleme

Huawei Mate 9 için önemli bir güncelleme

Güncelleme ayrıntılarına bakıldığında temmuz ayı güvenlik yamalarını göze çarpıyor. Yeni güvenlik yamalarıyla telefonun sistem güvenliği artırılıyor. Güncelleme ayrıca sistem kararlılığı getiriyor.

Mate 9 için güncellemeler bununla sınırlı kalmayacak. Telefon iki yılını doldurmak üzereyken, kasım ayında bu defa GPU Turbo güncellemesini alacak. Telefon bu sayede oyun performansını önemli ölçüde artıracak.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.