Apple Temmuz 17, 2018 18:30

Dünya Emoji Gününde Apple Yeni Emojilerini Tanıttı!

Dünya Emoji Gününde Apple Yeni Emojilerini Tanıttı!

Emojiler. Sosyal medyanın ve mesajlaşma uygulamalarının vazgeçilmezleri. 1990’lı yıllara dayanan geçmişi ile bu ifadeler neredeyse vazgeçilmezler arasında. Ayrıca emojilerin ilk olarak Japonya’da kullanılmaya başlandığını söylesek öyle sanıyoruz ki kimse şaşırmaz. Ne de olsa bu konuda oldukça girişken insanlar bu Japonlar. Tüm bunlar bir yana bugün Dünya Emoji Günü. Kutlu olsun!

Apple’dan yeni emojiler!

Kutlamalar nerede yapılıyor tören kaçta başlayacak bilmiyoruz ama günün anlam ve önemine dair önemli bir açıklama Apple’dan geldi. Bu özel günde yeni emojilerini tanıtan firma alternatifleri de arttırdı. Peki emojiler neden bu kadar çok benimsendi dersiniz? Yapılan araştırmaya göre insanlar hislerini, düşüncelerini yazıya dökerken duygu katamamaktan muzdarip. İşte tam da burda devreye giren bu semboller bize duygumuzu gösterme imkanı sunuyor. Smiley diye ortaya çıkan bu ifadeler zamanla çeşitlendi ve bir çok alternatif eklendi. Nihayet bugün kullandığımız emojiler de böylece ortaya çıkmış oldu.

Apple tarafından bugün tanıtılan 70 yeni emoji de yıl sonuna kadar güncelleme ile birlikte tüm cihazlarda kullanılabilir hale gelecek. Tabii Android cephesinden de bir karşı atak bekliyoruz. Öyle görünüyor ki yakın bir gelecekte harfleri hiç kullanmadan emojiler sayesinde herşeyi anlatabilir hale geleceğiz. Bu arada biz de günün önemine yakışır bir bilgi paylaşalım ve en çok kullanılan 5 emojiyi sıralayalım.

  • Kalp
  • Gözü yaşlı eğlenen/gülen surat
  • Hiç eğlenmeyen surat
  • Rahatlama ifadesi
  • Gözleri kalpli surat

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.