Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 16, 2018 16:00

2018 MacBook Pro hız rekoru kırdı ama grafik tarafında sınıfta kaldı! Bir Apple klasiği!!!

2018 MacBook Pro hız rekoru kırdı ama grafik tarafında sınıfta kaldı! Bir Apple klasiği!!!

Apple‘ın bilgisayarlarının en önemli artısı kesinlikle ama kesinlikle yazılımlarıdır. Adobe ile yapılan ortaklık neticesinde Premiere ve Photoshop gibi uygulamalara tam destek veren MacOS işletim sistemi bu noktada mimar, mühendis, yazılımcı, video editör, fotoğrafçı gibi birçok meslek grubuna hitap eden ürünler ortaya koymaktadır. Bunun yanında son dönemde donanımı ile de öne çıkan Apple MacBook Pro’ların en sonuncusu 2018 MacBook Pro yapılan SSD benchmark testinde büyük bir fark ortaya koydu.

2018 MacBook Pro SSD Benchmark sonuçları yayınlandı!

Bu sonuçlara göre aynı fiyat grubundaki ürünlerden neredeyse 10 kata varan daha fazla performans ortaya koyan yeni nesil MacBook Pro’nun GPU tarafında ise sınıfta kaldığını söyleyebiliriz. Intel Iris Plus Graphics 640 ve Intel Iris Plus Graphics 655 ekran kartlarını kullanan MacBook Pro’nun oyun performansı diğer rakiplerine göre 3 – 4 kat geride kalıyor ve daha az fps değeri sunuyor. Örneğin yapılan Excel VLOOKUP Makro testinde MacBook Pro rakipleri Dell XPS 13 ve ZenBook 13‘ten daha az puan alabildi. En büyük fark ise Apple’ın kendi ekosisteminde görünüyor. 2016 ve 2017 MacBook Pro’lara göre büyük bir performans artışı var ama Windows tabanlı muadil ürünlerde performans tarafında bir soru işareti de kalmıyor değil.

2018 MacBook Pro

2018 MacBook Pro

Bizim Yorumuz!

Bundan dolayı tercihinizi yaparken neye ihtiyacınız olduğunu çok iyi belirlemeli ve buna göre PC tercihinde bulunmalısınız. Zira bu ürünler hiçte ucuz değil…

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.