Microsoft Temmuz 15, 2018 17:00

Microsoft Android İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefon Mu Hazırlıyor?

Microsoft Android İşletim Sistemine Sahip Akıllı Telefon Mu Hazırlıyor?

Uzun süredir Microsoft cephesinden bir akıllı telefon hamlesi bekleniyor. Surface Phone adı ile gelmesi yıllardır beklenen cihazlar hala karşımıza çıkmadı. Katlanabilir bir Surface Phone’un konuşulduğu bu günlerde sürpriz bir iddia gündeme düştü. Microsoft Android işletim sistemine sahip bir akıllı telefon için hazırlık yapıyor olabilir.

Microsoft Google ile işbirliği mi yapacak?

Microsoft akıllı telefon konusunda bir türlü beklediğini bulamadı. Aslında beklenileni sunamadı demek daha doğru olur sanırım. Bir dönem Nokia’yı satın alarak isim bilinirliği gücünü kullanmak isteyen yazılım devi için sonuç farklı olmadı. Fakat Windows Mobile’ın hala başarılı bir mobil yazılım olduğunu düşünenler azımsanamayacak kadar çok. Ve haklı olarak beklenti içerisinde olan bu kitle heyecanlı bekleyişini sürdürüyor.

2014 yılında Nokia Lumia ismiyle Windows Mobile işletim sistemi bulunan cihazlar piyasaya sürülüyordu. Microsoft bir sürpriz yaparak Nokia X ve Nokia XL adına sahip Android işletim sistemi bulunan 2 cihaz tanıttı. Sınırlandırılmış olarak nitelendirebileceğimiz bu cihazlar aslında firmanın ilk Android çalışmaları olması açısından heyecan vericiydi.

Microsoft Android işbirliğinin tekrar gündeme gelmesinin nedeni aslında bir tüketicinin firma yetkilileri ile yaptığı görüşme. Firmaya Lumia serisi gibi bir akıllı telefon serisinin yeniden piyasaya sürülüp sürülmeyeceğini soran tüketici sürpriz bir cevap alıyor. Çok yakında yeni cihazların piyasaya sürüleceğini belirten müşteri temsilcisi Microsoft akıllı telefonların Android ile gelebileceğini belirtiyor. Gerçekliği henüz doğrulanmaya muhtaç olsa da bu heyecan verici iddia gündeme gelmiş durumda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.