Akıllı Telefon Temmuz 13, 2018 19:00

Oppo ve Vivo abarttı! 10GB RAM’e sahip telefonlar geliyor

Oppo ve Vivo abarttı! 10GB RAM’e sahip telefonlar geliyor

Akıllı telefon üreticileri önümüzdeki dönemde duyuracakları ürünlerde kullanıcıları etkileyecek yenilik ve donanım geliştirmeleri sunmanın derdinde. Yakın zamanda Find X ve Nex/ Nex S akıllı telefonları duyurarak ses getiren iki firma Oppo ve Vivo yine bir ilki gerçekleştirmek içim kolları sıvamış görünüyor. Detaya geçmeden önce bu iki firmanın BBK Holding çatısı altında iki kardeş şirket olduğunun altını çizelim.

Oppo ve Vivo

Oppo ve Vivo

2017 ve 2018 yılında 8GB RAM’e sahip amiral gemi telefonları sıklıkla gördük. Çinli sızıntı kaynakları ise yılın ikinci yarısından itibaren artık 10 GB RAM’e sahip telefonlar göreceğimizi iddia ediyor. 10GB RAM kullanacak ilk telefonlar Vivo ve Oppo markalarını taşıyacak. Vivo’nun bı noktada ilk üretici olması bekleniyor. Şirketin ağustos ayında Snapdragon 660 işlemcili ve 10GB RAM’in yer verileceği bir telefon duyuracağı gelen bilgiler arasında.

10GB RAM’e sahip ilk telefonlar 2018’in ikinci yarısında ilk kez görücüye çıkacak, ancak gelecek yıl dahi yaygınlaşması beklenmiyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.