Ana sayfa » Akıllı Telefon » Sony Xperia XZ3 için sürpriz kamera iddiası!

Sony Xperia XZ3 için sürpriz kamera iddiası!

Sony Xperia XZ3 için sürpriz kamera iddiası!

Sony mobil dünyasının bir numaralı kamera sensör üreticisi olmasına karşın arka bölümde çift kameraya rakiplerinden çok sonra geçiş yaptı. Neyse ki Sony mart ayında duyurduğu Xperia XZ2 Premium ile çift arka kamera kullanmaya başladı. Gelen haberler şirketin Sony Xperia XZ3 modeliyle kamera tarafındaki gelişmeleri bir adım daha öteye taşıyacağını gösteriyor.

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3

Sony Xperia XZ3 dört kameraya sahip olacak

Sony’nin son yıllardaki ürün döngüsüne bakıldığında Xperia XZ3, ağustos sonunda düzenlenecek IFA 2018 etkinliğinde tanıtılacak. Japon medyasının saygın bir kaynaktan elde ettiği habere göre telefona ikisi önde ikisi arkada olmak üzere dört kamera eşlik edecek. Eğer bu iddia doğru ise Sony ilk kez bir telefonda çift ön kamera kullanmış olacak.

Ön kameraların yetenekleri hakkında şu an için bir şey bilmiyoruz, ancak arkadaki çift kameranın Xperia XZ2 Premium’da bulunan ikili kamera (19 megapiksel + 12 megapiksel) olması bekleniyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.