Ana sayfa » Mobil » Netflix akıllı indirme özelliği ile karşımızda! “Kotam doldu” derdi yok!

Netflix akıllı indirme özelliği ile karşımızda! “Kotam doldu” derdi yok!

Netflix akıllı indirme özelliği ile karşımızda! “Kotam doldu” derdi yok!

Dünyanın en popüler online içerik izleme platformu noktasına gelen Netflix hayatımıza girdiği günden beri TV izleme alışkanlığımız ciddi anlamda değişti. Bugün TV’de birçok insanın sadece canlı yayınlanan spor müsabakalarını ya da yarışmaları takip ettiğini görüyoruz. Özellikle TV’den sinema izleme bitmiş durumda ve dizi izleme noktası da online platformlar sayesinde büyük bir düşüşte. Önümüzdeki yıllarda büyük büyük TV kanallarının sadece Youtube ya da Netflix üzerinden yayın yapmaya başlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu bağlamda Netflix sadece internetin olduğu değil internetin olmadığı yerlerde de takip ettiğiniz içeriğe ulaşabilmeniz adına geçtiğimiz yıl içerik indirme ve daha sonra izleme özeliğini kullanıma sundu. Bugün ise Netflix akıllı indirme özelliği ile bu hizmeti bir adım öteye taşıyor.

Netflix akıllı indirme özelliği nedir?

Bu özellik ile takip ettiğiniz bir dizi, şov ya da belgeselin yeni bölümü yayınlandığında Wi-Fi şebekesine geçtiğiniz anda (manuel olarak mobil şebeke de seçilebiliyor) otomatik olarak yeni bölüm indiriliyor ve izlemeye hazır hale getiriliyor. Bu özelliğin şimdilik sadece Android ekosistemi için yayınlandığını belirtelim ama kısa süre içinde iOS platformu için de bu özelliğin kullanıma sunulacağını belirtelim.

Netflix’in bizler için hazırladığı ve nasıl çalışır videosunu da aşağıdan izleyebilirsiniz…

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.