Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » Facebook kapatılacak mı? Facebook için beklenen karar açıklandı!

Facebook kapatılacak mı? Facebook için beklenen karar açıklandı!

Facebook kapatılacak mı? Facebook için beklenen karar açıklandı!

Sosyal medya uygulamaları hayatımızın her anında yanımızda olan ve onlar için yaşamaya başladığımız bir noktaya ulaştı. Dünyanın en kalabalık sosyal ağı Facebook ise oldukça zor bir dönemden geçiyor. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan ve Facebook’un bilgilerimizi Cambridge Analytica ile usulsuz bir şekilde paylaştığının ortaya çıkartılması ve ark Zuckerberg’in de bu konuda ifade vermesi ile gelişen süreç sonucunda Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu tarafından Facebook’a 664.000 dolar ceza kesildi. Şimdi birçok okuyucumuzun “yaa bu da para mı?” dediğini der gibiyiz ama kaz’ın ayağı pekte öyle değil!

Facebook, Cambridge Analytica ve Güvenlik paradoksu!!!

Bu cezanın önümüzdeki dönemde birçok ülke için emsal teşkil edeceği ile ilgili soru işaretleri ortadayken Facebook’un çok zor durumda kalabileceği ve faaliyetlerini bile durdurabileceği ile ilgili bir dedikodu ortada dolaşıyor! Açıkçası biz Facebook’un kapanacağını kesinlikle düşünmüyoruz ama Birleşik Krallık Bilgi Komisyonu yaptığı açıklamada Facebook’un halen üzerine düşen görevleri yerine getirmediğini de dile getiriyor. Aslında Facebook cezayı’da bu noktada alıyor.

Bu noktada Mark’ın şirketini nasıl yöneteceği oldukça merak ediliyor. Her söyleminde şeffaflıktan bahseden Mark bakalım bu durum karşısında nasıl bir tavır sergileyecek?

Kullanıcıları en çok memnum eden telefonlar belli oldu!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.