Ana sayfa » Güncel Teknoloji Haberleri » China Mobile Nokia’ya 1 milyar dolar verdi!

China Mobile Nokia’ya 1 milyar dolar verdi!

China Mobile Nokia’ya 1 milyar dolar verdi!

Dünyanın en büyük GSM Operatörü olan China Mobile’ın 750 milyon abonesi var ve bu ağ her geçen yıl Çin’de büyümeye devam ediyor. China Mobile’ın yurt dışında da faaliyet göstermesi ile ilgili dedikodular süre dursun bugün yapılan bir açıklama ile China Mobile Nokia çin 5G konusunda bir anlaşmaya imza attı ve bunun da karşılığında 1 milyar dolar ödemeyi taahhüt etti. Bu anlaşma çok önemli zira bir Çinli şirketin Avrupalı bir firma ile bu montanda iş yapması ticari ilişkilerde soğuk bir rüzgar esmesinin önüne geçecek. Yapıla anlaşma sadece 5G için de sınırlı değil.

China Mobile Nokia ile yapay zeka konusunda anlaştı!

Şimdi öncelikle şunu belirtelim. Nokia dediğimiz HMD Global’e 10 yıllığına kiralanan cep telefonu bölümü değil halen Finlandiya’da faaliyet gösteren Nokia Telekomünikasyon oluyor. Nokia’nın uzun süredir yapay zeka çalışmaları var ve China Mobile Nokia’nın yapay zeka ile ilgili bilgi ve Ar-Ge merkezine de bu anlaşma ile ulaşmış olacak. 5G’nin Çin pazarına 2019 yılında girmeye başlayacak oluşu sonrasında cep telefonu ve yonga setleri tarafında da büyük bir değişim yaşanacak…

Apple iOS 11.4.1 güncellemesi hırsızları üzecek!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.