Giyilebilir Teknoloji Temmuz 9, 2018 13:00

İşte karşınızda Yapay zekalı giyim mağazası Fashion AI

İşte karşınızda Yapay zekalı giyim mağazası Fashion AI

 Çinli e-ticaret lideri Alibaba ve moda markası Guess, ileri teknolojili alışveriş deneyimi için ortaklık kurdu. Alibaba ve Guess ortaklığıyla, yapay zekâlı mağaza açıldı. Yapay zekâlı mağaza, kıyafet alışverişlerini akıllı bir şekilde yapılmasını sağlayacak. Hong Kong Polytechnic Üniversitesi araştırmacılarının desteğiyle  açılan Fashion AI isimli yapay zekâ tabanlı mağaza, online ve fiziksel alışveriş deneyimini bir araya getiriyor.

Yapay zeka destekli giyim mağazası Fashion AI 

Bu mağazada alışveriş yapan kullanıcılar bir ürün aldıklarında o ürün hakkında detaylı bilgi alabiliyorlar. Satın almak istediği ürün hakkında bütün renk ve bedenler hakkında bilgi veren mağaza müşterinin aldığı ürün ile uyumlu olabileceğini düşündüğü başka ürünleri de kullanıcının beğenisine sunuyor. Bununla yetinmeyen yapay zekâ destekli mağaza müşterinin yaptığı iki üç alışverişten sonra kullanıcıyı tanıyor ve diğer alışverişlerinde müşterinin zevkine hitap edecek yeni ürünler öğrenmeye başlıyor.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.