Mobil Temmuz 7, 2018 19:00

HTC gittikçe küçülüyor! Daha ne kadar küçüleceksin HTC?

HTC gittikçe küçülüyor! Daha ne kadar küçüleceksin HTC?

Tayvanlı teknoloji devi HTC’nin kalbimizde bambaşka bir yeri vardır. İlk Android telefon üreticisi olan firma yıllar yılı farklı ürünler ile karşımıza çıktı. Bugün gelen raporlar ise firmanın oldukça zor zamanlar geçirdiğini bir kez daha ortaya çıkardı. Zira geçtiğimiz yılın verilerine göre yıllık bazda tam %68 küçülen HTC geçtiğimiz yıl 192 milyon € gelir elde ederken bu yıl sadece 62 milyon € gelir elde edebildi. Bu rakamlar dünyanın en büyük teknoloji devlerinden birisi için oldukça komik görünüyor ve bu illerin de böyle gitmeyeceği çok net. Peki ne olacak!

HTC kan kaybediyor! Gelirler sürekli düşüyor!

Gelirler düşerken işten çıkarmaların da başlayacağını rahatlıkla söyleyebiliriz. Bu noktada firmanın bu yıl bitimine kadar %22 oranında çalışanını işten çıkarması bekleniyor. Bunun yanında Tayvanlı teknoloji devinin daha az telefon üretmesi de başka türlü bir çözüm. Zira böylece Ar-Ge giderleri de düşecektir.

HTC U12 Plus stok

HTC bir süre önce tüm mobil tarafını Pixel telefonların geliştirilmesi için 1,1 milyar dolar ücret karşılığında Google’a devretmişti ve bu süreçten sonra ne yaşanacak bunu da zaman içinde göreceğiz ama biz firmanın Çinli bir holding tarafından satın alınacağını düşünüyoruz. Bakalım bu şanslı üretici kim olacak?

Xiaomi Mi 8 her yerde kapış kapış!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.