Akıllı Telefon Temmuz 4, 2018 10:00

Yeni iPhone telefonlar en net haliyle karşınızda!

Yeni iPhone telefonlar en net haliyle karşınızda!

Apple son yıllarda akıllı telefon stratejisinde yeni yollar deniyor. Önce plastik kasaya sahip iPhone 5C modelini deneyen, daha sonra standart modelin yanına büyük ekranlı bir seçenek koyan, devamında 4 inç ekranlı bir model duyuran  ve son olarak onuncu yıla özel iPhone X’u duyuran şirket bu yıl yeni bir ürün yol haritası deneyecek. Gelen haberlere göre Apple bu yıl ikisi OLED, biri LCD ekranlı olmak üzere üç yeni iPhone duyurusu gerçekleştirecek. Peki yeni iPhone telefonlar nasıl görünecek? Bu noktada görüntüler gelmeye devam ediyor.

Üst bölümdeki görselde 5.8 inç ve 6.5 inç ekrana sahip OLED ekranlı yeni iPhone’ları görüyoruz. iPhone X ile kıyaslandığında tasarım tarafında bir değişiklik göze çarpmıyor. OLED ekranlı iPhone’lar bir kez daha çentikli yapıda olacak.

Tasarım noktasında bir fark göze çarpmasa da, malzeme kalitesi değişebilir. iPhone X’da paslanmaz çelik kullanılırken, devam modellerinde alüminyum malzemeye geçiş yapılabilir.

Yeni iPhone telefonlar

Yeni iPhone telefonlar

6.1 inç ekrana sahip iPhone modelin arkasında tek bir kamera yer alacak. Ayrıca arka kısım camdan oluşuyor ve bu da telefonun kablosuz şarj desteği sunacağı anlamına geliyor. Yakın zamanda ortaya çıkan bir iddiaya göre Apple bu yıl duyuracağı iPhone’ların kutusuna hızlı şarj adaptörü dahil edecek.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.