Netflix Temmuz 4, 2018 15:30

Netflix Ultra paketi duyurdu! Ultra paket neler sunuyor?

Netflix Ultra paketi duyurdu! Ultra paket neler sunuyor?

Dünyanın en büyük çevrimiçi video ve içerik izleme platformu Netflix, yeni bir abonelik paketi duyurdu: Netflix Ultra paket. Şu an test aşamasında olan yeni paket Amerika başta olmak üzere birçok Avrupa ülkesinde kullanıma sunulmuş durumda.

Ultra paketin fiyatına ve ne gibi farklılıklar sunduğuna geçmeden önce Netflix’in konuya ilişkin açıklamasına göz atalım.

Netflix’te düzenli olarak yeni özellik ve uygulamaları test etmeyi sürdürüyoruz ve genelde bu testlerin gerçekleştirilme süreleri değişkenlik gösteriyor. Şu anda farklı fiyat aralıklarını ve özellikleri test ederek, kullanıcıların Netflix’e nasıl değer biçtiklerini daha iyi anlamaya çalışıyoruz. Bu test herkese açık değil, ayrıca test içinde sunulan spesifik özellikleri daha sonra kullanıma açmama ihtimalimiz de mevcut.”

Netflix Ultra

Netflix Ultra

Platformda halihazırda Temel, Standart ve Özel paketler yer alıyor.  yeni duyurulan Ultra en pahalı paket olma özeliğine sahip. Yurt dışına baktığımızda Ultra paket, HDR desteğini kullanıcılara özel kılacak. Eğer TV ya da telefonunuz HDR özelliğini destekliyorsa, dizi ve filmlerdeki görüntüler artık daha detaylı ve gerçeğe daha yakın olacak.

Burada ilginç olan ise Ultra paketin ülkemizdeki artısının ses kalitesinde olduğunun notu düşülmüş. Hala test aşamasında olan paketin daha farklı neler sunacağını önümüzdeki günlerde göreceğiz. Son olarak paketin ülkemizdeki ücretlendirmesi 48 TL olarak belirlenmiş.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.