Güncel Teknoloji Haberleri Temmuz 2, 2018 21:09

Xiaomi ve Huawei bakın ne için güçlerini birleştiriyor!

Xiaomi ve Huawei bakın ne için güçlerini birleştiriyor!

Çinli şirketler bugün elde ettikleri popülerliğe kolay erişmediler. İlk etapta taklitçilikten öteye gidemeyen Çinliler zamanla taklit ettikleri ürünlere yeni özellikler eklemeye başladı. Gelinen noktaya baktığımızda ise artık özgün tasarımlarını ortaya koyup yepyeni gelişmeler sergileyebiliyor. Çinli üreticilerin başarı serüvenini Volkan Manav imzalı alttaki videoda daha detaylı görebilirsiniz. Xiaomi ve Huawei Çinli şirketlerin elde ettiği başarıda önemli paya sahip iki şirket ve bu iki üretici şimdi yepyeni bir pazara el atıyor.

Xiaomi ve Huawei

Xiaomi ve Huawei

Çin kaynaklı haberlere göre iki üretici ev tipi yazıcı pazarına girmeye hazırlanıyor. Mobil dünyasındaki rekabeti bambaşka bir noktaya taşıyan Huawei ve Xiaomi, ev tipi yazıcı pazarına da kuşkusuz renk katacak.

Bu pazardaki ürünler 80 $ ila 150 $ arasında satılmakta. HP, EPSON ve Canon pazarın önde gelenleri olsa da, Huawei ve Xiaomi sonrası bu alanda dengeler değişebilir. Zira ikili ev tipi yazıcıları çok daha uygun fiyattan kullanıcılarla buluşturacaktır.

Çinli üreticiler yükselirken büyük üreticiler neden düşüşe geçti?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.