Otomobil Haziran 30, 2018 18:00

Nissan Ve Italdesign Ekibi Yeni GT-R’ı Tasarlıyor!

Nissan Ve Italdesign Ekibi Yeni GT-R’ı Tasarlıyor!

Japon otomobil üreticisi Nissan firmasına ait  bir çok aracı piyasada görmek mümkün. Ama bir model var ki yıllardır görenlerin tekrar bakmasına sebep oluyor. Ve bu efsane yani GT-R Italdesign ekibi tarafından yeniden tasarlanıyor. Her açıdan kusursuz olması için çaba gösterilen araç İtalyan tasarımı izlerini taşıyacak.

GT-R 50’den gözlerinizi alamayacaksınız

2018 Nissan GT-R Nismo prototipi projesinde bir çok tasarımcının imzası yer alıyor. Japon geleneksel çizgileri modern italyan detaylarla birleşiyor. Piyasadaki modele göre 54mm daha alçak olan otomobilin hava çıkış kanalları ‘samuray kanadı’ olarak adlandırılıyor.

3.8 litrelik V6 motorunun 710 beygir güç ürettiği bu otomobil 780 nm torka sahip. Yüksek hacimli ara soğutucular, daha yüksek akışlı yakıt enjektörleri ve krank mili, pistonlar, bağlantı çubukları… Motor özelinde tüm bu detaylar tekrar elden geçiriliyor ve bu gücün kusursuz bir şekilde dışa aktarımı hedefleniyor. 255/35 R21 ön lastikler ve 285/30 R21 arka lastikler Michelin Pilot Super Sport imzası taşıyor.

İç mekan detaylarında da Alcantara koltuklar, karbon fiber kaplama gösterge paneli ve konsol gözden kaçmıyor. Gelecek ay Avrupa’da düzenlenecek bir etkinlikte tanıtılması beklenen yeni Nissan GT-R’ın fiyatı konusunda henüz bir bilgi yok. Her zaman efsane spor otomobiller arasında yer almayı başaran GT-R bundan böyle performansının yanında tasarımı ile de adından söz ettirecek gibi görünüyor.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.