RED Haziran 29, 2018 12:30

RED Hydrogen One’ın Teknik Detayları Belli Oldu! Gel Artık Gözlerimiz Yollarda Kaldı!

RED Hydrogen One’ın Teknik Detayları Belli Oldu! Gel Artık Gözlerimiz Yollarda Kaldı!

Çok uzun süredir beklenen ve holografik ekranı ile bir ilk olacağı konuşulan özel bir akıllı telefon: RED Hydrogen One. Profesyonel video kameralar geliştiren RED firmasının oyunun kurallarını değiştirme potansiyeline sahip akıllı telefonunun teknik detayları belli oldu. Performans testlerinde görüntülenen cihazın tanıtımı için sona gelinmiş durumda.

Holografik ekran, mükemmel görüntüleme deneyimi

Arttırılmış gerçeklik, sanal gerçeklik, 2 boyutlu ve 3 boyutlu olarak kullanılabilen ekran. Ve bunların hepsi bir arada. RED firmasının yapmak istediği de tam olarak bu. Tamamen multimedya deneyimi için tasarlanmış bir cihaz. RED Hydrogen One performans testlerinde nihayet ortaya çıktı ve cihazın donanım detayları belli oldu. Qualcomm tarafından geliştirilen Snapdragon 835 işlemciyi kullandığı görülen cihazın RAM kapasitesi 6GB.

Geekbench testinde tek çekirdek işlemcide 1946, çoklu çekirdek işlemcide 5820 puan alan cihazı rakiplerinden farklı kılacak özelliği tabi ki ekranı olacak. 5.7 inç büyüklüğünde holografik ekranı bulunacağı belirtilen cihaz bu sayede holografik görüntüler çekebilecek ve görüntülü aramalarda da bu özelliği kullanıcılara sunabilecek. VR, AR, 2D ve 3D de tabii cihazda yerini alacak.

Ön sipariş verilebilen cihaz için belirlenen fiyat ise 1295$! Ülkemizde resmi olarak satılır mı bilinmez ama güncel kur üzerinden hesaplandığında bile cihazın fiyatının Türkiye’de 7000 TL seviyesinin üzerinde olması şaşırtıcı olmayacaktır. Umuyoruz kısa bir süre içerisinde RED Hydrogen One son tüketiciye ulaşır ve akıllı telefon deneyiminde yeni bir dönemin kapıları açılmış olur.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.