Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 29, 2018 13:00

Porsche Tarafından Tasarlanan Hibrit Yat Göz Kamaştırıyor

Porsche Tarafından Tasarlanan Hibrit Yat Göz Kamaştırıyor

Alman otomotiv devi Porsche tasarım açısından bir çok alanda etkinliğini sürdürüyor. Sadece spor otomobil değil akıllı telefondan günlük kıyafetlere kadar bir çok alanda firmanın imzasını görmek mümkün. Yine Porsche tarafından tasarlanan süper yat ise her açıdan göz kamaştırıyor.

Mükemmel Porsche tasarımı – muhteşem performans

Süper yat üreticisi Dynamiq tarafından geliştirilen ve tasarım detayları Porsche tarafından hazırlanan yatın öncelikle fiyatını açıklayalım. Tam 14.4 milyon dolar! 35 metre boyundaki bu süper yat 11 kişiye kusursuz bir şekilde ev sahipliği yapabiliyor. Hibrit yapısı ve iki adet 20 kW elektrik motoru sayesinde 6 knot hıza sessiz bir şekilde ulaşabilen bu yatın maksimum hızı 21 knot olarak belirlenmiş. Ayrıca iki adet MAN V12-1650 motorun yer aldığı yatta bu iki canavarın her biri 1.627 beygir güç üretiyor.

Porsche

Porsche

Özel tasarımı sayesinde motor sesini hissettirmeyecek seviyede tutan ve gövde yapısı ile salınımı minimuma düşüren yat 1022 metrekarelik bir terasa sahip. Tamamen alüminyum gövde hız, verimlilik ve stabilite için şekillendirilmiş. Hidrodinamik sistemi sayesinde yolcu kamaraları adeta havada duruyor ve sarsıntıyı %85 oranında indirgiyor.

Yatın tüm pencereleri ultraviyole ışınları %100 yok eden özel yapıda. Ayrıca bu camlar %60 ısı koruması sağlıyor. Güneşlenme, dinlenme ve yemek salonunda 75 inç büyüklüğünde televizyonlar yer alıyor.

Ne diyelim… Multi milyonerler için seyahat etmenin harika bir yolu daha. Monaco yat limanında yakın zamanda görülmesi muhtemel bu yatın bir gün ülkemiz yat limanlarına gelmesini heyecanla bekliyoruz.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.