Akıllı Telefon Haziran 29, 2018 8:00

OnePlus telefonlar için güncelleme takvimi açıklandı! OnePlus 5/5T/6 ne kadar süre güncellenecek?

OnePlus telefonlar için güncelleme takvimi açıklandı! OnePlus 5/5T/6 ne kadar süre güncellenecek?

OnePlus telefonlar için güncelleme takvimi açıklandı. Android ekosisteminde güncelleme sicili en iyi üreticilerden biri olan OnePlus, resmi sitesi aracılığıyla güncelleme yol haritasına açıklık getirdi. OnePlus 3’ten başlayarak OnePlus 6’ya kadar hangi telefonun ne kadar süre güncelleme alacağını artık biliyoruz. Bu takvim herhangi bir  OnePlus telefon almak isteyen kullanıcıların kararında kuşkusuz etkili olacaktır.

OnePlus telefonlar için güncelleme

OnePlus telefonlar için güncelleme

OnePlus cephesinden gelen açıklamaya göre Android güvenlik güncellemelerinin iki ayda bir dağıtılması planlanıyor. Yine güncelleme takviminde hem Android sürümleri hem de Android güvenlk güncellemelerinin ne kadar süreceği yer alıyor.

OnePlus telefonlar için güncelleme takvimi

Telefon Android sürümü güncellemeleri Android güvenlik güncellemeleri
OnePlus 3 / 3T Kasım 2018 Kasım 2019
OnePlus 5 / 5T Kasım 2019 Kasım 2020
OnePlus 6 Mayıs 2020 Mayıs 2021

Yayımlanan takvime bakılırsa OnePlus 3 ve 5, T versiyonlarından önce tanıtılmış olmalarına karşın 5 ay daha fazla güncelleme desteği alacak. OnePlus 3/3T için açık beta sürümü bu haftadan sonra dağıtıma sunulacak. Temmuz ayında ise kararlı bir sürüm kullanıcılarla buluşmuş olacak.

Şirket, OnePlus 3/3T için son Android sürüm güncellemesinin Oreo olduğunu belirtmişti. Ancak gelen haberler her iki telefon için heyecan verici gelişmelerin yaşanacağını gösteriyor. OnePlus karar değiştirip iki telefon için Android P güncellemesini yayına alabilir.

Şu sıralar OnePlus 5/5T ikilisinden birini almak istiyorsanız telefonların Kasım 2020’ye kadar güncelleme desteği alacağını belirtelim. OnePlus 6 içinse bu destek Mayıs 2021’e kadar sürecek.

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntları görebilirsiniz.