Android Go Haziran 29, 2018 12:00

Sudan ucuz Alcatel 1 Tanıtıldı

Sudan ucuz Alcatel 1 Tanıtıldı

Android Go platformunda yer alan ve oldukça uygun fiyatı ile dikkat çeken Alcatel 1 tanıtıldı. Geçtiğimiz hafta içerisinde bilgileri sızdırılan ve giriş seviyesinde yer alan akıllı telefon tam bir bütçe dostu. 18:9 ekran en/boy oranı ile dikkat çeken cihaz ilk etapta belirli bölgelerde satışa sunulacak.

Alcatel 1

Alcatel 1

Uygun fiyat / tatmin edici performans

Android Go platformu sayesinde RAM kapasitesi 1 GB ve daha düşük olan cihazlarda daha başarılı bir deneyim sunulması hedefleniyor. Öyle ki bu sürüm için cihazla birlikte gelen uygulamalar da sorunsuz bir şekilde optimize ediliyor.

Cihaz dosya ve veri tasarrufu konusunda yazılımdan destek alıyor ayrıca performans benzer cihazlara göre yaklaşık %20 seviyelerinde artıyor. Bir çok akıllı telefon üreticisinin de bu platformda yer alan cihazları akıllı telefon pazarında yerini almaya hazırlanıyor. Alcatel bu konuda elini çabuk tutan firmalar arasında yerini almış durumda.

Temmuz ayında satışa sunulacağı belirtilen Alcatel 1 oldukça kompakt bir cihaz. Mediatek MT6739 işlemciden güç alan akıllı telefonun 1GB RAM ve 8GB dahili hafızası bulunuyor. 5 inç büyüklüğünde 960×480 piksel çözünürlükteki ekranın en boy oranı ise 18:9. 5 megapiksel arka kameranın yer aldığı cihazın ön tarafında ise 2 megapiksel çözünürlükteki kamera yer alıyor.

137,6 x 65,7 x 9,8 mm ölçülerindeki akıllı telefon 134 gram ağırlığa sahip. Cihazın batarya kapasitesi ise 2000 mAh. Metalik mavi, metalik altın ve metalik siyah renk seçenekleri bulunan Alcatel 1 için belirlenen satış fiyatı 89 $ / 79€ olarak belirlenmiş durumda.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.