Ana sayfa » Akıllı Telefon » Akıllı Telefonlarımız Artık Kırılmayacak!!

Akıllı Telefonlarımız Artık Kırılmayacak!!

Akıllı Telefonlarımız Artık Kırılmayacak!!

Büyük paralar ödeyip satın aldığımız akıllı telefonları korumak kullanıcıların en büyük dertlerinden biri olsa gerek. Akıllı telefonlarımıza taktığımız kılıfların dışında ön yüzlerine koruma camları da takıyoruz ama yeri geldiğinde bunlar bile fayda etmeyecek olaylar yaşanıyor. Bizi bu büyük dertten kurtaracak bir kılıf yapıldı ve akıllı telefonlarımız artık kırılmayacak diyebiliriz.

Akıllı telefonlarımız artık kırılmayacak!!

Philip Frenzel adlı bir Alman öğrenci sizi büyük bir dertten kurtaracak olan bir kılıf tasarladı. Active Dampening, ya da türkçe ismiyle “Aktif Sönümleme” adındaki kılıf, telefonların yere düştüğünde kırılmasını, çatlamasını ya da çizilmesini engelliyor. Üzerinde bulunan sensörler sayesinde telefonun serbest düşüşte olduğunu algılayabiliyor. Kılıfın dört bir tarafındaki yaylar, telefon yere değmeden hemen önce açılıyor ve böylece darbeyi engelleyerek, olası hasarların önüne geçmiş oluyor. Frenzel, ürünün henüz satılık olmadığını, ancak kılıfın patentini aldığını söylüyor. Ayrıca Frenzel, bu ilginç icadı ile Alman Mekatronik Topluluğu tarafından da bir ödüle layık görüldü. Aşağıda bulunan videoda kılıfın nasıl çalıştığını izleyebilirsiniz. İyi seyirler..

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.