Samsung Haziran 28, 2018 12:30

Samsung Mesaj Uygulamasında Önemli Sorun

Samsung Mesaj Uygulamasında Önemli Sorun

Güney Kore’li akıllı telefon üreticisi Samsung’un akıllı telefonlarında yer alan mesaj uygulaması bugünlerde bazı kullanıcıların canını sıkıyor. Cihazınız sizden habersiz herhangi bir kişiye galerinizde yer alan herhangi bir fotoğrafınızı mesaj olarak gönderiyor.

Gizlilik ihlaline sebep olan güvenlik açığı

Samsung Galaxy S9, Galaxy S9+ ve Note 8 kullanıcılarının belirttiğine göre akıllı telefonları önemli bir gizlilik ihlaline sebebiyet veriyor. Cihazın içerisinde yer alan mesajlaşma uygulamasının rehberlerinde kayıtlı rastgele bir kişiye alakasız bir şekilde ve gizlice fotoğraf gönderdiğini belirten kullanıcılar büyük sıkıntılar yaşıyor. Kişisel gizlilik konularının bu kadar gündemde olduğu bu günlerde böyle bir hata Samsung’un başını ağrıtabilir.

mesaj

mesaj

Akıllı telefonlarda yer alan kişisel fotoğrafların art niyetli kişiler tarafından ele geçirilmesi kabusu daha önce Apple cephesinde iCloud sistemi sebebiyle karşımıza çıkmıştı. Fakat bu kez sorun Samsung’un cihazlarında yüklü olarak gelen varsayılan mesaj uygulamasında.

Amerikadaki Samsung kullanıcıların rapor ettiği sorunla ilgili Samsung henüz bir açıklama yapmadı. Bazı kullanıcılar sadece bir kaç fotoğrafın değil galerindeki tüm resimlerin paylaşıldığını belirtiyor. Sorunun uygulama kaynaklı olduğunun düşünülmesinin sebebi ise bir kaç farklı operatöre ait hat kullanıcısının aynı hatadan muzdarip olması.

Yazılımsal olduğu tahmin edilen sorun ile ilgili çok kısa bir süre içerisinde bir güncelleme yayınlanabilir. Siz de bu sorunla karşılaştıysanız ya da karşılaşmaktan korkuyorsanız Google Play Store’da yer alan alternatif mesaj uygulamalarını indirebilir ve varsayılan olarak belirledikten sonra güvenle kullanabilirsiniz.

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.