Akıllı Telefon Haziran 26, 2018 14:30

Vivo NEX ön kamera nasıl çalışıyor? Yakından bakalım mı?

Vivo NEX ön kamera nasıl çalışıyor? Yakından bakalım mı?

İkonik tasarımı ve üstün donanımı ile son günlerde adından sıkça bahsettiren Vivo NEX özellikle bir konuda herkesi meraklandırıyor; ön kamera! Neredeyse sıfıra yakın çerçevesi ile ekran/gövde oranı konusunda oldukça başarılı olan Vivo NEX’in içine detaylı bakılınca mekanik yapıdaki Vivo NEX ön kamera asansör sistemi ortaya çıkıyor. Akıllı telefon üreticilerinin özellikle son günlerde büyük bir çaba sarf ettiği maksimum ekran, minimum çerçeve konusunda bayrağı bir ileri noktaya taşıyan Çinli akıllı telefon üreticisi de bu zorlu tasarımın nasıl üstesinden gelinebileceğini gösteriyor.

Vivo NEX ön kamera donanımı ile çok iddialı!

Qualcomm Snapdragon 845 işlemci, 8GB RAM, 6.59 inçlik dev ekran… Vivo NEX amiral gemisi sınıfında dikkatleri bir anda üzerine çekmeyi başardı. Özellikle cihazın ekranı akıllara şu soruyu getiriyor; ön kamera nerede gizleniyor? İşte bu sorunun cevabını cihazın kasasını açtığımızda görüyoruz. Kullanılmadığında cihazın kasasının altına gizlenen ön kamera asansör benzeri bir mekanizma ile yukarı çıkıyor ve selfie çekmenize imkan sağlıyor. Ön kamerayı kapattığınızda ise kamera yine yerine giriyor.

Vivo NEX ön kamera ne kadar sağlam?

Vivo mühendislerinin yaptığı açıklamaya göre bu kamera 50.000 kez sorunsuz çalışabiliyor ve 45 kg ağırlığa dayanabiliyor. Oldukça havalı görünen bu tasarım akıllara herhangi bir düşme ya da darbede meydana gelebilecek sorunları getiriyor. Cihaz son kullanıcıya ulaştıkça ve kullanıcı deneyimleri ortaya çıktıkça bu sorunun cevabını da bulmuş olacağız. Ayrıca tercihlerin sıfır çerçeveye yakın bir ekrana sahip fakat potansiyel bozulma riski taşıyan bir ön kameradan yana olup olmayacağı da merak konusu. 8 megapiksel çözünürlüğe sahip f/2.0 diyafram açıklığına sahip bu kamera derinlik (bokeh) efektini de kullanıcılarına başarılı bir şekilde sunuyor.

Çinli üreticiler yükselirken büyük üreticiler neden düşüşe geçti? [Video]

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.