Güncel Teknoloji Haberleri Haziran 26, 2018 5:00

Bilmediğiniz Faydalı 16 Google Ürünü ve Hizmeti

Bilmediğiniz Faydalı 16 Google Ürünü ve Hizmeti

Birçoğumuz Google’yi sadece bir arama motoru olarak veya popüler olan bir iki uygulamasını kullanarak tanıyoruz.  Ancak birçok kişinin bilmediği şeylerden biri ise Google faydalı birçok özellik ve araca sahip olması. İşte karşınızda bilmediğiniz faydalı Google ürünleri ve hizmetleri.

Google ürünleri ve hizmetleri..

1-Google Keep, hem masaüstü bilgisayarlarda hem de akıllı telefonlarda çalışan bir not ve hatırlatıcı uygulamasıdır.

2-Google bir zamanlayıcı olarak ayarlayabilir ve zamanı gelince size uyarılarda bulunur.

3-Google Sky, NASA uydusundan, Sloan Dijital Gökyüzü Anketinden ve Hubble Teleskopundan görüntüler kullanarak evrenin uzaktaki yerlerini keşfetmenizi sağlar.

4-Google Kitaplar nGram Görüntüleyici, 1500 ve 2008 arasında yayınlanan 5,2 milyon kitapta kelime aramanızı sağlayan eğlenceli bir araçtır. Böylece, zaman içinde nasıl kullanıldığını ve değiştirildiğini görebilirsiniz.

5- Büyük sayıların okunuşlarını bilmiyor musunuz? Veya zorlanıyor musunuz? Google bu konuda da size yardımcı oluyor.

6-Google Çeviri karakterler veya semboller çizmenizi sağlayan manuel yazı yazmanızı sağlayan bir özelliğe sahip.

7-Benzer şekilde Google Input Tools, özel bir klavye indirmeye gerek kalmadan 80’den fazla farklı dilde yazmanıza olanak tanır.

8-Google, ücretsiz olarak kullanabileceğiniz bir sürü muhteşem yazı tipi sunar.

9-Google Scholar, profesyonel dergilerde ve makalelerde bilgi aramayı inanılmaz derecede kolaylaştırır.

10-Dünyanın en büyük müzelerinden sanat eserlerinin resimlerini  kontrol etmek için Google Arts & Culture’ı kullanarak kültürünüzü geliştirin.

11-Google Trendler, her gün en çok aranan terimleri gösterir.

12- Hatta farklı arama terimlerinin zamanla nasıl kaybolduğunu veya azaldığını görebilirsiniz.

13-Google Express, yiyecek, elektronik, kitap ve daha fazlası için aynı günde teslimat almanızı sağlar. Servis Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanılabilir.

14-Sesli Arama Shazam gibi çalışır. Duyduğunuz bir şarkıyı tanımlamanıza yardımcı olmak için Google Asistan’ı kullanır, ardından Google Play Müzik, YouTube veya Spotify’da indirme seçeneğini sunar.

15-Google’ın, hayvan seslerini yazarak ya da belirli bir hayvanın adını yazarak kolayca bulabileceğiniz bir hayvan sesleri kataloğu vardır.

Google ürünleri

Google ürünleri

16-Gboard, klavyenizde Google aramayı doğrudan etkinleştiren ve uygulamalar arasında geçiş yapma ihtiyacını ortadan kaldıran iPhone için geliştirilmiş bir uygulamadır.

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.