Ana sayfa » Mobil » Samsung Bixby Hoparlör ve Bixby Kamera patenti aldı!

Samsung Bixby Hoparlör ve Bixby Kamera patenti aldı!

Samsung Bixby Hoparlör ve Bixby Kamera patenti aldı!

Son dönemde kişisel sesli asistan hizmetlerinde büyük bir değişim yaşanıyor. Amazon Echo Alexa tarafından desteklenirken Google’ın da Google Home ile birlikte Google Asistan hizmeti kullandığını görüyoruz. Samsung bu pazarda henüz her hangi bir ürün ile karşımıza çıkmadı. Bugün ortaya çıkan Bixby Hoparlör ve Bixby Kamera patenti ise bu pazarı ciddi anlamda değiştirecek nitelikte. Bu patent ile Samsung ev içi asistan hizmeti noktasında öne geçebilir zira Bixby’nin rakiplerine göre daha fazla dil desteği sunması oldukça muhtemel görünüyor. Google Home deneyiminden pek keyif almadık ama Bixby Hoparlör umarız bizi tam olarak tatmin edebilir.

Bixby Hoparlör Nasıl Çalışacak?

Ortaya çıkan patente göre Bixby destekli hoparlörde 360 derece dönebilen bir kamera ve 7 farklı mikrofon bulunacak. Bu mikrofonlar sesin nereden geldiğini anlayacak ve kamera ile de hangi aile ferdinin Bixby ile konuştuğu belirlenecek ve Bixby ona göre kendi arayüzünü açacak. Bu noktada 360 derece dönebilen kamera ile görüntülü görüşme yapılıp kameranın siz evin içinde dolaşırken sizi takip edebilmesi gibi özelliklerin de (telefon destekli) ürüne entegre edilebileceğini düşünüyoruz. Örneğin bir WhatsApp görüşmesi yaparken telefonun ön kamerası yerine Bixby Hoparlörün kamerasını kullanabileceksiniz…

Bu ürünün Galaxy Note 9 lansmanında tanıtılması bekleniyor. Bakalım Samsung bize yeni ne sunacak?

Samsung Galaxy A6 Plus Kutu Açılışı [Video]

“Kardeş sitelerimiz SamsungBurada.Net, HuaweiBurada.Net, xiaomiburada.Net OppoBurada.Net adreslerine de girmenizi sizden rica ediyoruz…”
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.