Huawei Apple rekabeti kızışacak! Huawei hedef büyüttü!
19 Şubat 2019 Salı
Huawei gözünü kararttı! Tutabilene aşk olsun

Huawei gözünü kararttı! Tutabilene aşk olsun

Mobil dünyasında rekabet her geçen gün daha agresif bir noktaya ulaşıyor. Tüm satışlar göz önüne alındığında Samsung’un bu yılı hatta önümüzdeki birkaç yıl daha ilk sırada yer alacağını söylemek yanlış olmayacaktır. Ancak iki üretici var ki; bunlar arasındaki makas gittikçe daralıyor ve bu yıl rekabet en üst bir seviyeye taşınacak. 2018 bittiğinde pek çok kullanıcı Huawei Apple arasındaki satış rakamlarını merak ediyor olacak.

Huawei Apple rekabeti kızışacak!

Huawei CEO’su Yu Chengdong, Honor Play için düzenlenen etkinlikte bu yıl 200 milyon akıllı telefon satmayı hedeflediklerini belirtti. Geçen yıl 153 milyon satış gerçekleştiren Huawei’in bu yıl hedeflediği rakamı geçebilmesi için satışları %33 artırması gerekecek.

Huawei Apple

Huawei Apple

Son yıllardaki yükselişe baktığımızda aslında hiç de gerçekleşmeyecek biri hedef değil. Huawei 2010’dan 2017’ye kadar geçen sürede satışları 51 kat artırmayı başardı. 2016 yılından 2017’ye geçişte ise satış adetinde %20 oranında bir artış yakalandı. Apple’a baktığımızda son iki yılda sırasıyla 216 milyon ve 214 milyon iPhone’nun satıldığını görüyoruz.

Huawei’in Honor markası altında satışlar gerçekleştirdiğini unutmamak gerekir. Honor malumunuz ülkemizde de satışlara başladı ve operasyon alanını her geçen gün genişletiyor. Bugün her kategoride iddialı ve fiyat / performans odaklı telefonlarla pazarı domine eden Huawei’in 2018’de 200 milyon satış hedefini aşacağını düşünüyoruz. Son olarak şirketin dünyanın en büyük pazarı Çin’de lider konumda olduğunu hatırlatalım.

 

Xiaomi durmuyordu! 93 dolarlık Xiaomi Redmi 6 ve Redmi 6A artık resmi!