Mobil Haziran 13, 2018 10:00

GPU Turbo güncellemesi alacak ilk Huawei telefonu belli oldu!

GPU Turbo güncellemesi alacak ilk Huawei telefonu belli oldu!

Huawei Cihazları Başkanı ve Tüketici İş Grubu CEO’su Richard Yu 20 Mayıs tarihinde yaptığı bir açıklama ile bu yıl “Çok Korkunç” bir teknoloji ile kullanıcıların karşısına çıkacaklarını dile getirmişti. Bu korkunç teknoloji ise geçtiğimiz günlerde gün yüzüne çıktı ve Huawei, yeni nesil Honor Play ile birlikte GPU Turbo teknolojisini bizlere sundu. Bu teknolojinin ne olduğunu ve nasıl bir algoritmaya sahip olduğunu detaylı olarak siz okuyucularımız ile paylaştık. Bu konuda detaylı bilgiye sahip değilseniz aşağıdaki makaleyi mutlaka okuyun.

GPU Turbo Huawei Mate 10 ile Huawei ekosistemine başlıyor!

Honor telefonların bu güncellemeyi yavaş yavaş almaya başlaması ile birlikte Huawei kullanıcılarının da GPU Turbo güncellemesini yavaş yavaş sormaya başladıklarına şahit olmaya başladık. Bugün gelen bir haber ise Huawei Türkiye tarafından ülkemize getirilmeyen Mate 10‘nun ilk Turbo güncellemesini alacağını ortaya koyuyor.

Bu teknoloji ile birlikte akıllı telefonların grafik tarafında %60 daha fazla performans gösterdikleri Huawei tarafından açıklanmıştı ve ortaya çıkan bilgilere göre de bu performans %40 daha az güç tüketilerek bizlere sunuluyordu. Kağıt üzerinde inanmakta zorluk çektiğimiz bu rakamların gerçek hayatta bize ne sunacağını ise yapacağımız gerçek testler ile hep birlikte kısa süre içinde öğreneceğiz…

Honor GPU Turbo tanıtımı yaptı! Peki bunun Turbo Turabi ile alakası var mı?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.