14 Aralık 2019 Cumartesi
MediaTek Helio M70 5G desteği ile geliyor! Orta segmentte 5G keyfi…

MediaTek Helio M70 5G desteği ile geliyor! Orta segmentte 5G keyfi…

Çinli yonga seti üreticisi MediaTek son günlerin en popüler üreticilerinden birisi haline geldi. Çin’in en önemli yöneticileri ve Çin Hükumetinin kendi yonga setlerimizi üretmeliyiz girişimlerinden sonra daha da önem kazana MediaTek yeni nesil 5G destekli yonga seti MediaTek Helio M70 ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. Bugün sızdırılan bilgiler ışığında MediaTek’in 5G desteğini orta segment telefonlara kazandıran ilk üretici olması bekleniyor.

MediaTek Helio M70 5G

MediaTek Helio M70 5G

MediaTek Helio M70 5G desteğine sahip olacak!

Aslına bakarsanız 5G desteğine sahip yonga setleri daha önce tanıtıldı ve Qualcomm Snapdragon X50 , 5Gbps’lik bir indirme hızını destekleyen ilk 5G temel bandıydı. Bunun yanında bu yıl Şubat ayında yapılan Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıtılan Huawei Balong 5G01 yonga seti de 3GPP teknolojisine sahip 5G modemli yonga setleriydi.

MediaTek’in Helio M70 yonga setine sahip ilk telefonları 2019’un ilk çeyreğinde görebileceğiz. Bildiğiniz gibi dünya üzerinde birçok üretici 2019’un ilk aylarından itibaren 5G desteği sağlamaya başlayacaklarını duyurdu. Ülkemizdeki GSM Operatörleri kullanıcılarından haksız temyik bedelleri almaya dursun dünya bambaşka bir alemde…

Huawei Mate 10 serisine GPU Turbo güncellemesi geliyor