Mobil Haziran 7, 2018 16:00

HTC zarar etmeye devam ediyor! Peki, ne olacak bu işin sonu?

HTC zarar etmeye devam ediyor! Peki, ne olacak bu işin sonu?

Akıllı telefon pazarında yüzü gülmeyen üreticilerden HTC geçtiğimiz aylarda ilginç bir karar vermiş ve Google’dan 1,1 milyar dolar yatırım alarak tüm mobil operasyonunu Google bünyesine katmıştı. O süreçten sonra da HTC Türkiye de büyük bir değişim yaşandı ve tanıdığımız bildiğimiz herkes görevinden ayrıldı. Yeniden yapılanma sürecine başlaya HTC yeni ürünlerini pazara sunmaya devam etti. Geçtiğimi ay pazara sunulan sanal gerçeklik gözlüğü HTC Vive 2 ise bu noktada en iyi sanal deneyimi bizlere sunuyor. Tüm bu süreçte HTC zarar etmeye devam ediyor ve geçtiğimiz yıla göre de ciddi anlamda küçülüyor.

HTC zarar ediyor! Peki bu düzelecek mi?

Geçtiğimiz yılın Ocak – Mayıs dönemine baktığımızda; Ocak 2017 ve Mayıs 2017 tarihleri arasında 678 milyon € iken aynı dönemde Ocak 2018 – Mayıs 2018 arasında bu rakam 380 milyon €‘ya geriledi. Geçtiğimiz yıl 2017 Mayıs ayında 130 milyon € ciro yapan Tayvanlı üretici bu yıl 2018 Mayıs ayında sadece 70 milyon € ciro yapabildi.

Bu rakamların HTC U12 Plus ve Vive 2 satışları ile birlikte artacağını öngörüyoruz. Bu süreç pozitif yönde olmazsa Google nasıl bir hamle alır bunu bilemiyoruz ama HTC için zor günler bitmek bilmeyecek gibi görünüyor. Zira şu anda Çinli üreticiler haricinde Apple’da dahil tüm üreticiler insanların ne beklediklerini tam olarak anlayamıyor ve karşılayamıyor…

Bakalım neler olacak?

Allah’ım sana geliyorum! Vivo Nex göründü!!!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.