Mobil Haziran 4, 2018 19:28

Apple Keynote 2018 etkinliğinde beklenen olmadı! Yine boş bir gece…

Apple Keynote 2018 etkinliğinde beklenen olmadı! Yine boş bir gece…

Apple Geliştiriciler Konferansı 2018 az önce bitti ve beklendiği gibi iPhone SE 2 falan tanıtılmadı. Herkesin gözleri yeni bir iPhone ararken Apple CEO’su Tim Cook ve Apple’ın yazılımdan sorumlu Başkan Yardımcısı Craig Federighi’nin ortaklaşa yaptıkları lansman takdir edersiniz ki oldukça sönük geçti. Tüm lansmanı canlı olarak izledik ve küçük notlar aldık. Öncelikle şunu söylemekte fayda var. Apple nedendir bilinmez Yapay Zeka’dan hiç ama hiç bahsetmedi ama anlattığı herşey yapay zeka ile ilgiliydi. Açıklanan özellikler arasında Siri’nin yapay zekaya kavuştuğunu ve birçok yeniliğe sahip olduğunu görüyoruz. Eve giderken Siri’nin ev sıcaklığını arttırmak ya da klimayı açmak gibi bir algoritmaya sahip olması bizleri oldukça şaşırttı. Bu Apple’dan pekte beklenmedik bir güncelleme oldu. Apple Keynote 2018 etkinliği kapsamında hiçbir donanımın tanıtılmaması ise Apple’ın yarın borsa da değer kaybetmesini sağlar mı sağlamaz mı bunu hep birlikte göreceğiz.

Apple Keynote 2018 WWDC 2018 neler tanıtıldı

iOS 12 güncellemesi Apple tarafındaki en büyük kazanım oldu. iOS 11’in %85 tarafından kullanıldığı belirtilirken Android ekosisteminin sadece %6’lıkbir güncellemeye sahip olduğu belirtildi ama yavaşlatılan iPhone’lardan hiç bahsedilmedi. Apple WWDC etkinliği kapsamında sadece güncellemeler tanıtıldı. Özellikle Apple Watch OS, Apple TV OS tarafında bir güncellemeler yapıldı. En büyük güncelleme ise Mac OS Mojave tarafında oldu.

Gece modu Mac OS Mojave ile ilgili en önemli güncelleme olarak görüldü. Bu kez dağ masaüstü resminin değiştirildiği anlatıldı. Birazdan Volkan MANAV canlı yayın yapacak ve aşağıdan o yayını da canlı olarak takip edebileceksiniz. Tüm detayları oradan aktaracağız…

Forumda Tartış
Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.