Mobil Haziran 2, 2018 16:00

Xiaomi CEO’su Lei Jun fiyatlara müdahale etti!

Xiaomi CEO’su Lei Jun fiyatlara müdahale etti!

Akıllı telefon pazarında son dönemde fiyatların saçma sapan bir biçimde arttığına şahit oluyoruz. Android ekosistemindeki bu artışa Apple’da iPhone X ile katıldı ve yenin esil telefonlarına 50 dolar seviyesinde bir artış gerçekleştirdi. Bildiğiniz gibi Apple uzun yıllardır telefonlarını 649 dolar seviyesinden başlayarak satışa sunuyordu ama bugün iPhone 8‘in 699 dolar olduğunu görüyoruz. “Biz %5 karlılığı geçmeyeceğiz” diyen Xiaomi ise OnePlus ve Oppo ile birlikte fiyatları belli bir eşiği geçirmemesi ile ünlü. Bugün gelen bir açıklama ile Xiaomi CEO’su Lei Jun lansman öncesinde fiyatlara birebir olarak müdahale etti ve özellikle Xiaomi Mi VR sanal gerçeklik gözlüğünün fiyatlarının bu seviyede olmasını sağladı.

Xiaomi Mi VR

Xiaomi Mi VR

Xiaomi CEO’su Lei Jun indirim yapın talimatı verdi!

Gelen bilgilere göre Xiaomi Mi VR‘ın fiyatı açıklandığı gibi  32GB versiyonu 1,499 Yuan (233 $) ve 64GB versiyonu ise 1.799 Yuan’da (281 $) değildi ama kurnaz CEO bu fiyatların açıklanmasını istedi. Bugün dahili ekranlı en ucuz sanal gerçeklik gözlüğü olmasıyla dikkat çeken bu ürün Jun’ın müdahalesi sonrasında büyük satış rakamlarına ulaşacaktır diye düşünüyoruz. Ülkemizde cep telefonlarına kur artışından dolayı sürekli zam gelirken bu tarz haberler bizleri mutlu ediyor.

Xiaomi Mi VR Standalone ve Oculus güçlerini birleştirdi!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.