Mobil Mayıs 31, 2018 19:00

Xiaomi Mi VR Standalone ve Oculus güçlerini birleştirdi!

Xiaomi Mi VR Standalone ve Oculus güçlerini birleştirdi!

Akıllı telefon pazarında 2 yıl önceki durumuna göre hayal bile edemeyeceği bir yere gelen ama buraya gelmek için vizyonunu her zaman açık tutan Xiaomi, her ne kadar bir patron şirketi olsa da büyük kararlar almayı biliyor. Bugün yapılan lansman ile birlikte mobil pazarın şeklini bir anda değiştiren Çinli üretici sadece mobil pazarda değil Sanal Gerçeklik dünyasında da sınırları çizmek için geliyor. Samsung‘un cep telefonu destekli Gear VR‘ına destek veren Mark Zuckerberg‘in şirketi Oculus bugün de Xiaomi’ye destek veriyor ve ortaya da dahili ekranlı Xiaomi Mi VR Standalone ortaya çıkıyor. Geçtiğimiz gün yaptığımız haberde bahsetmiştik; sanal gerçeklik gözlüğü kartondan da yapılabiliyor önemli olan yazılım diye. Bu noktada Xiaomi’de dünyanın en iyisi Oculus‘u partner olarak tercih etmiş.

 

Xiaomi Mi VR Standalone fiyatı ile şaşırttı!

Bugün dahili Sanal Gerçeklik Gözlüklerinin 600 dolarlara satıldığı bir dönemden geçerken Xiaomi, Mi VR Standalone için 1.499 Yuan yani 234 dolarlık bütçeyi uygun görmüş. Bu da ürünün ciddi anlamda satış yapabileceğini gösteriyor. Xiaomi Mi TV ile birlikte çalışması da planlanan bu ürünün bize ne sunacağını önümüzdeki dönemde yapacağımız detaylı testler ile sizlerle paylaşacağız.

Xiaomi Mi VR Standalone Teknik Özellikler

Qualcomm Snapdragon 821 yonga seti kullanan üründe 2560x1440p çözünürlüğünde 2K ekran kullanılıyor. 32GB ve 64GB hafıza seçeneklerine sahip olan ürünün 3,5mm kulaklık çıkışı da bulunuyor. Xiaomi’nin belirttiği bir farklı detay ise anti-vertigo lens tasarımı. Bu lens tasarımı ile ürünün baş dönmesi yapmadığı da gelen bilgiler arasında. Xiaomi, bu yıl Huawei’yi geçer mi? Bizce neden olmasın?

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.