Güncel Teknoloji Haberleri Mayıs 30, 2018 19:00

Zafer Taksicilerin! UBER yasaklandı! Hayırlı olsun!

Zafer Taksicilerin! UBER yasaklandı! Hayırlı olsun!

Ülkemizde de dünyada da UBER ciddi anlamda sorgulanan bir uygulama. Sadece ülkemizde değil birçok ülkede UBER tartışılıyor. Avrupa’da medeniyetin beşiği olarak adlandıracağımız Londra‘da bile şu anda temyiz sürecinden dolayı çalışmalarını sürdüren ama bu mahkeme sonrasında Londra’da da hizmetini durduracak olan UBER‘in ülkemizdeki geleceği ise bugün belli oldu. Başbakan Binali Yıldırım talimatı ile D2 yetki belgesinin kullanım şartları değiştirildi ve bu da tam olarak UBER’i vurdu. Zira UBER sürücüleri bu yetki belgesi ile çalışabiliyorlardı. Uzun lafın kısası UBER yasaklandı ve taksiciler de bu noktada büyük bir dertten kurtuldu. Peki ya müşteriler?

UBER yasaklandı! Peki şimdi ne olacak?

Geçtiğimiz günlerde başımıza geçen bir olay neticesinde İstanbul’da UBER‘in ne kadar önemli bir boşluğu doldurduğunu net bir biçimde görmüştük. Bu süreçten sonra artık kısa mesafede taksiye binmeyi unutun. Zira onlar için kısa olan bir mesafeyi taksi dolmuşa çevrilerek tanımadığınız kişilerle yolculuk yapmaya zorlanabiliyorsunuz.

Bu tarz yasaklar yerine farklı düzenlemeler getirilerek hem ülkemizde hem de dünya üzerinde UBER farklı bir noktaya getirilebilir. Belki de tüm taksileri UBER’e sokmak işin çözümü olabilir; ne dersiniz???

WhatsApp Hangi Bilgilerimizi Kaydediyor?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.