Mobil Mayıs 26, 2018 10:00

OnePlus 3 ve OnePlus 3T için beklenen özellik geldi! Afferin Carl Pei!!!

OnePlus 3 ve OnePlus 3T için beklenen özellik geldi! Afferin Carl Pei!!!

Akıllı telefonlarda Nexus 4 ve Android 4.2 (Jelly Bean) ile başlayan yüz tanıma özelliği o dönemde bugünkünün çok gerisinde bir performans ortaya koyuyordu. Apple’ın iPhone X‘te tanıttığı 3D yüz tanıma teknolojisinden sonra yüz tanıma çok önem kazanan bir teknoloji oldu. LG aslına bakarsanız bu özelliği uzun süredir sunuyordu. Samsung‘un da retina tarama algoritmasına sahip telefonlarının başka bir güvenlik formatı sağladığını biliyoruz. Bu noktada Çinli üreticiler de yüz tanıma teknolojisini ciddi anlamda geliştirdiler. Bu noktada en agresif üreticilerden birisi ise OnePlus oldu. OnePlus 5T ile gelen bu özellik daha sonra OnePlus 5 içinde sunulmuştu ve bugün beklenen açıklama gelerek OnePlus 3 ve OnePlus 3T için yüz tanıma özelliği Oxygen 5.0.3 güncellemesi ile birlikte kullanıcılara sunuldu.

OnePlus 3 ve OnePlus 3T

OnePlus 3 ve OnePlus 3T

OnePlus 3 ve OnePlus 3T yüz tanıma özelliğine kavuştu

Gelen ilk bilgilere göre yapılan bu güncelleme sonrasında her iki telefonun da yüz tanıma tarafında oldukça başarılı olduğu söyleniyor. Umarız bu tarz güncellemeleri Samsung gibi üreticiler de kullanıcılarına sunar. Zira Galaxy S8 ve Galaxy S8 Plus kullanıcıları halen retina tarayıcı ile yüz tarayıcının aynı anda çalışabilmesini bekliyor…

Essential Phone 2 ile ilgili umdunuz var mı? Olmasın!!!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.