Akıllı Telefon Mayıs 24, 2018 5:00

Dolar yükseldi Türkiye ‘de birçok telefon zamlandı!

Dolar yükseldi Türkiye ‘de birçok telefon zamlandı!

Dolar yükseldi Türkiye ‘de birçok akıllı telefonun fiyatı arttı. Son zamanlarda yükselişini bir türlü önlenemeyen dolar kurundaki artış sonunda akıllı telefonlara zam olarak yansıdı. 23 Mayıs itibariyle 4.92 TL seviyesini görerek tarihi rekor kıran doların ateşi yine aynı gün Merkez Bankası’nın faizleri 3 baz puan artırmasıyla biraz olsun söndü. Kur, haberi yazdığımız saatlerde 4.60 seviyesinde gezinmeye devam ediyor.

Ülkemize baktığımızda özellikle paralel ithalat yoluyla giriş yapan birçok akıllı telefonda ciddi fiyat artışları görüyoruz. Bu zamanları bazı çevrimiçi perakendecilerde özellikle Xiaomi telefonlarda ve Galaxy Note FE modelinde görüyoruz.

Dolar yükseldi Türkiye 'de telefonlar zamlandı

Dolar yükseldi Türkiye ‘de telefonlar zamlandı

Kısa süre öncesine kadar 1.450 TL seviyelerinde gezinen Mi Note 3’ün fiyatı 1.800 TL’yi gördü. Yine kullanıcılardan yoğun ilgi gören bir başka telefon Xiaomi Mi 6’nın da fiyatı 2.000 TL seviyesini geçti. Telefonun 4GB RAM / 64GB depolama seçeneği 1.600 lira fiyatları görürken, şu sıralar tekrar 1.800 TL’ye yükseldi. Ayrıca birçok Xiaomi telefonda 100 TL seviyesinde fiyat artışı da göze çarpıyor.

Galaxy Note FE malum son dönemlerin fiyat / performans canavarı. Paralel ithalat yoluyla ülkemize giriş yapan telefonun fiyatı renk seçeneklerine göre 100 TL – 200 TL arasında zamlandı.

Artışlar hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Hangi modelde yaşanan artış sizin de dikkatinizi çekti?

 

Xiaomi Mi 8 fiyatı ve bellek seçenekleri belli oldu

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.