Mobil Mayıs 23, 2018 11:00

Efsane telefon Vivo Apex satışa sunuluyor! Ne zaman mı?

Efsane telefon Vivo Apex satışa sunuluyor! Ne zaman mı?

Mobil pazarda son yıllarda inovasyon yapmak oldukça zor. Mobil pazarı değiştirecek inovasyonlara ise genellikle Çinli üreticilerin imza attığını görüyoruz. Dünyanın ilk 2K çözünürlüğüne sahip telefonunu, ilk kez f/1,8 diyafram aralığını ve ekrandan parmak izi okuma sensörüne sahip ilk telefonunu da yapan Vivo, mobil pazarı yönlendiren en önemli üreticilerden birisidir. Yerini Xiaomi‘ye kaptıran Vivo bu yıl Şubat ayında Mobil Dünya Kongresi kapsamında tanıttığı Vivo Apex ile mobil dünyanın dikkatlerini bir anda üzerine çekti. %98 ekran kasa oranı ile kırılması neredeyse imkansız bir rekora imza atan Vivo‘nun bu telefonu prototip olarak geliştirdiği belirtilirken fuar kapsamında elindeki prototipleri bile satan Çinli üretici bu telefonu pazara sunacağını duyurdu.

Vivo Apex ne zaman satılacak?

Bugün ortaya çıkan bir görsel telefonun 12 Haziran tarihinde resmi olarak tanıtılacağını gösteriyor. Ekran kasa oranında sektörü bambaşka bir noktaya taşıyan Vivo‘nun bu telefonu hangi fiyatlandırma ile satışa sunacağını oldukça merak ediyoruz. Genellikle orta / üst segment telefonlar üreten Vivo‘nun yeni telefonu Apex‘te Snapdragon 845 yonga seti kullanması ise fiyatları bir anda yükseltebilecek bir unsur olarak görünüyor. Telefonda ekrandan parmak izi okuma sensörü olacağını da belirtelim. Bu özellik ise ekranın %50’lik kısmından kullanılabilecek. Yani bu noktada da Vivo fark yaratmaya devam ediyor. Heyecanla Vivo Apex‘i beliyoruz…

OnePlus 6 satışa sunuldu! Türkiye fiyatı ne kadar olur?

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.