Ana sayfa » Mobil » Apple A12 Bionic yonga setleri “yok artık bu kadar da olmaz” dedirtecek!

Apple A12 Bionic yonga setleri “yok artık bu kadar da olmaz” dedirtecek!

Apple A12 Bionic yonga setleri “yok artık bu kadar da olmaz” dedirtecek!

Dünyanın en çok para kazanan mobil üreticisi konumundaki Apple için 2017 oldukça tuhaf geçti. Tuhaf diyoruz zira üretici geçtiğimiz yıla göre daha az telefon satışı gerçekleştirirken daha fazla kar elde etmeyi başardı. Tabii ki bunda iPhone X‘in tüm dünyadaki satış rakamlarının çok iyi olmasının ciddi bir katkısı var. iPad tarafında ciddi bir gerileme olan Apple‘ın 2018 yılında pazara sunacağı yeni nesil iPhone‘larda kullanacağı Apple A12 Bionic yonga setleri ile ilgili ilk bilgiler gelemeye başladı.

Apple A12 Bionic yonga seti 7 nanometre olacak!

Ortaya çıkan bilgilere göre Apple, bir süredir TSMC‘ye ciddi bir yatırım gerçekleştiriyor ve üretim sürecini 7 nanometreye düşürmek için varını yoğunu ortaya koyuyor. Bugün yayınlanan bir raporda >ın 7 nanometre A12 Bionic yonga setinin üretime başladığı belirtildi. Bu noktada Apple‘ın Samsung‘un kapsını çalıp çalmadığı belli değil ama Apple yönetim kurulunun satılan her iPhone’dan en büyük rakipleri Samsung‘un para kazanmasına karşı olduğunu da biliyoruz.

Neden 7 nanometre

Bildiğini gibi şu anda pazarda kullanılan Apple A11 Bionic, Snapdragon 835, Snapdragon 845, Krin 970, Exynos 8895 ve Exynos 9810 yonga setleri 10 nanometre üretim sürecine sahipler ve enerji verimliliği tarafında da büyük işlere imza atıyorlar. Apple’ın bu üretim sürecini 7 nanometreye çekmesi ile birlikte en az 2 – 3 gün kullanabileceğimiz amiral gemisi modellerin de önü açılıyor. Apple’ın bize ne sunacağını ve özellikle Samsung ile yeni bir ortaklık yapıp yapmayacağı ise şimdilik belirsiz zira Samsung’un 7 nanometre üretim sürecine başlaması yılın üçüncü çeyreğini bulacak ve o tarihte de yeni iPhone’lar piyasada olacak.

Bakalım TSMC bu talebi karşılayabilecek mi? (hiç sanmıyoruz…)

HTC U12 Plus tanıtıldı. Fiyat ve Özellikler belli oldu!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.