Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma özelliği nasıl olacak?iPhone X'a ilk rakip geliyor
20 Ocak 2019 Pazar
Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma özelliği nasıl olacak? iPhone X’a ilk rakip geliyor

Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma özelliği nasıl olacak? iPhone X’a ilk rakip geliyor

Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma özelliği nasıl olacak? Merak edilen sorunun yanıtı netlik kazandı. Xiaomi Mi 7 çentiği diğer Android cihazlarla karşılaştırıldığında daha geniş bir alana yayılı. Peki bu çentiğin alt yapısında neler olacak? Weibo aracılığıyla yayımlanan bir görüntü beklentileri boşa çıkarmazken, Xiaomi Mi 7’nin çok gelişmiş bir 3D yüz tanıma sistemine sahip olacağını görüyoruz.

Xiaomi kısa süre içerisinde duyuracağı tepe modelinde iPhone X’a benzer bir 3D yüz tanıma sistemi kullanacak. Alt bölümdeki görsellerden bu iki telefondaki sensör ve diğer yardımcı donanımların dizilimini görebilirsiniz.

Xiaomi Mi 7’de kullanılacak 3D Yüz tanıma teknolojisi

Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma

Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma

iPhone X’da kullanılan 3D Yüz tanıma teknolojisi

Diğer pek çok üretici yüz tanıma sistemi için ön kamera ya da Android işletim sistemindeki yerleşik yazılımsal çözümleri kullanıyor. Xiaomi ise Android ekosistemindeki en gelişmiş yüz tanıma sistemini karşımıza çıkaracak. Hatta Mi 7 belki de mobil dünyasındaki en iyi yüz tanıma teknolojisine sahip olacak.

Kızılötesi kamera, nokta ve ışık projektörü, diğer sensörler Mi 7’de çok güvenli bir biyometrik doğrulama sisteminin olacağını gösteriyor. Mi 7’de ayrıca iPhone X’un fazlasını göreceğiz. Telefondaki bir diğer biyometrik doğrulama sistemi ekran altına gömülü parmak izi tarayıcısı olacak.

23 Mayıs tarihinde duyurulmasını beklediğimiz Xiaomi Mi 7’de 5.65 inç büyüklüğünde Full HD + çözünürlüklü ekran yer alacak. 6GB / 8GB RAM ve 64GB/128GB depolama seçenekleriyle karşımıza çıkacak telefona Snapragon 845 işlemcisi güç verecek. Hızlı şarj destekli 3.350 mAh büyüklüğünde pilin eşlik edeceği Mi 7’nin arkasında ise 12 megapiksel + 20 megapiksel çözünürlüklü iki kamera göreceğiz.

 

Honor 10 tanıtıldı! Karşınızda en ucuz amiral gemi telefon