Nokia Android P güncellemesi hakkında konuştu! - TeknoBurada
20 Ocak 2019 Pazar
Nokia Android P güncellemesi hakkında konuştu!

Nokia Android P güncellemesi hakkında konuştu!

Nokia Android P sürümü hakkında ilk kez konuştu. 2017 yılının başında HMD Global çatısı altında akıllı telefon dünyasına dönüş yapan Nokia şu ana kadar Android tabanlı birçok akıllı telefon duyurusu gerçekleştirdi.

Kayda değer bir satış başarısı elde eden şirket güncelleme noktasında izlediği politikayla diğer Android üreticilerinden sıyrılıyor. Burada Sony’ye  de haksızlık etmeyelim, zira Japon üretici güncelleme dağıtımı noktasında sicili en iyi üreticilerden biri. Android 8.0 Oreo dağıtım sürecini büyük ölçüde tamamlayan Nokia bu defa Android P güncellemesi hakkında konuştu.

Nokia Android P

Nokia Android P

Sosyal medya üzerinden yöneltilen bir soru üzerine Nokia Ürün Yönetimi Başkanı Juho Sarvikas Nokia 5 ve Nokia 6 2017 modellerinin Android P (Android 9.0) sürümüne yükseltileceğini ifade etti.

Geriye dönüp baktığımızda Nokia 3, Nokia 5 ve Nokia 6 için iki yıllık güncelleme sözü zaten verilmişti. Yukarıda açıklama ile Android P sürümü giriş seviyesi modeller için onaylanmış oldu.

Nokia ayrıca 7 Plus için Android P beta güncellemesini yayımlayarak güncelleme tarafındaki iddiasını bir kez daha ortaya koydu.

Son olarak geçen yıl ve bu yıl tanıtılan diğer Nokia telefonların da Android P güncellemesine yükseltileceğini belirtelim. Ancak Nokia 2’yi bu telefonların dışında tutmamız gerekiyor.

 

General Mobile GM 8 WhatsApp ve Instagram sorunuyla boğuşuyor