Mobil Mayıs 16, 2018 16:00

Bitcoin madencilerinin telefonu HTC Exodus ile tanışın!

Bitcoin madencilerinin telefonu HTC Exodus ile tanışın!

Son yıllarda Blockchain adındaki şifreli zincirin kurulması ile birlikte birçok sanal para ile tanıştık. Bitcoin ile tanıştığımız ve kısa süre içinde değerini bine katlayan bu sanal paraların bizi nereye götüreceğini bilemiyoruz ama BlackMarket (karaborsa) pazarında şu anda en çok kullanılan yöntem Bitcoin ve benzerleri oluyor. Bitcoin yasal olmayan işlerde kullanılan tek ödeme aracı haline dönüşürken devletlerin halen bu duruma bir önlem alamaması ise oldukça tuhaf. Blockchain destekli telefonlar bu yılın başından beri piyasaya sunulmaya başlandı. Sugar S11 Blockchain Creation Edition ve Sirin Finne isimli telefonların elektronik cüzdana destek vermesi oldukça önemli bir gelişmeydi. Ortaya çıkan bilgiler, açıklamalar ve şema HTC Exodus isimli bir telefonun da Blockchain ekosistemine kapılacağını gösteriyor. Henüz telefon ile ilgili resmi bir görsel yok ama aşağıdaki şema bize telefon ile ilgili ilk fikirleri veriyor.

HTC Exodus

HTC Exodus

HTC Exodus Blockchain desteği ile geliyor!

Google’a devredilen HTC tarafından üretilen HTC Exodus için firma tarafından yapılan açıklama ise tam olarak şöyle;

Exodus aracılığıyla, Bitcoin, Lightning Networks, Ethereum, Dfinity ve daha fazla sanal paraya destek olacağız ve bu protokolleri de desteklemekten dolayı heyecan duyuyoruz. Yeni telefonumuz HTC Exodus ile tüm blockchain ekosistemini desteklemek istiyoruz ve önümüzdeki birkaç ay içinde daha heyecan verici ortaklıkları duyurmaya devam edeceğiz

Bu açıklamadan anladığımız kadarıyla para gönderme gibi ekosistemin içindeki protokollerin de ücretsiz bir biçimde yapılabilmesine olanak sağlanacak. Paranız var mı bilemiyoruz ama sanal para işi ile uğraşıyorsanız bu telefonu mutlaka almak isteyeceksiniz buna eminiz.

Xiaomi Mi 7 3D yüz tanıma özelliği nasıl olacak? iPhone X’a ilk rakip geliyor

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.