Mobil Mayıs 15, 2018 14:00

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ARCore desteğine kavuştu! Şimdi Apple düşünsün!

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ARCore desteğine kavuştu! Şimdi Apple düşünsün!

Akıllı telefon pazarının iki kutubu Samsung ve Apple arasında süren kıyasıya rekabette üreticilerin farklı tercihlerde bulunduklarını görüyoruz. Bunun Sanal Gerçeklik ve Arttırılmış Gerçeklik tarafında yaşandığına şahit oluyoruz. Samsung, Sanal Gerçeklik tarafında sırtını Mark Zuckerberg ve Oculus‘a yaslamışken boş durmadı ve Google‘ın yeni tanıttığı ARCore yani Arttırılmış Gerçeklik SDK‘sına kayıt olarak bu noktada sadece Sanal Gerçeklikte değil Arttırılmış Gerçeklik tarafında da varım dedi. Bugün gelen açıklamaya göre Samsung Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ARCore desteğine kavuştu ve bunun için Google Play Market‘ten ARCore uygulamasını telefonunuza yüklemeniz gerekiyor.

Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus ARCore

Bu destek sayesinde artık Arttırılmış Gerçeklik ile ilgili hem programlar hem de oyunların Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus‘ta da kullanılabileceğini söyleyebiliriz. Apple’ın “Gelecek Arttırılmış Gerçeklikte” lafını takip eden Google ve Samsung’un önümüzdeki dönemde bunu farklı aksesuarlar ile zenginleştirebileceği de gelen bilgiler arasında. Bakalım Samsung Apple’dan farklı bir şey sunabilecek mi?

5. Xiaomi MIUI Fan Buluşması nasıl geçti? vLog

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.