11 Aralık 2019 Çarsamba
Asus ROG oyun telefonu için resmi açıklama geldi! Asus çok iddialı

Asus ROG oyun telefonu için resmi açıklama geldi! Asus çok iddialı

Asus ROG oyun telefonu hakkında önemli açıklamalarda bulundu. Son dönemde oyun odaklı telefonların isimlerini daha fazla duyar olduk. Xiaomi ve Nubia bu alanda iddialı ürünlerle rekabeti başlattı. Asus’un da bu alanda çalışmalar yürüttüğünü zaten biliyoruz. CEO’su Shen Zhenlai merakla beklenen telefon hakkında ilk bilgileri aktardı.

Asus, oyun odaklı telefonu oyun ve oyuncu ürünlerine yer verdiği ROG markası altında geliştiriyor. Zhenlai’nin açıklamalarına göre telefon, 5-9 Haziran tarihleri arasında Tayvan’da düzenlenecek Computex 2018 etkinliğinde tanıtılacak.

Asus ROG oyun telefonu

Asus ROG oyun telefonu

CEO, Ocak 2017’de geliştirme süreci başlayan ROG oyuncu odaklı telefon için çeşitli oyuncu ihtiyaçlarını karşılayacağını ve şimdiye kadar piyasaya sürülen en iyi e-spor akıllı telefonu olacağını iddia ediyor. Shen Zhenlai ayrıca bildirimlerin rahatsız etmeyeceği, etkileyici bir oyun deneyimi sunacak bir telefon oluşturmayı hedeflediklerini belirtti. Asus’un burada oyun için özel bir arayüz oluşturacağını söylemek mümkün.

Bir yıldan fazladır mesai harcanan Asus ROG telefon temelde oyun odaklı olsa da, donanım özellikleri bir hayli iddialı olacak. ilk gelen bilgiler telefonda 144 Hz ekran tazeleme hızı (Razer Phone’da 120 Hz), Snapdragon 845 işlemci ve 8GB RAM olacağı yönünde.

 

Xiaomi Mi 7’yi unutun Xiaomi Mi 8 merhaba deyin!!!