Mobil Mayıs 8, 2018 17:00

Sharp Aquos R2 tanıtıldı! Kamera deneyimi muhteşem görünüyor!

Sharp Aquos R2 tanıtıldı! Kamera deneyimi muhteşem görünüyor!

Sharp, Aquos S2 ile dünyanın ilk çentikli telefonunu pazara sunan üreticidir. Bir anda mobil pazarı değiştiren Sharp‘ın kendi geliştirdiği ve ortasında sadece kamera boşluğunun olduğu çentikli tasarımın farklı bir versiyonu olarak görünen Sharp Aquos R2 bugün itibariyle resmen tanıtıldı. Telefonun kamera yeteneklerinin öne çıkartıldığı lansmanda bir de test videosu yayınlandı. Buna göre geniş açı video çekimine imkan tanıyan ama balık gözü efekti de yapmayarak en iyi kullanıcı deneyimini sağlayan Aquos R2‘nin global pazarda da dağıtılacağı belirtildi. %89,9’luk ekran kasa oranı ile kendi ekosistemi içinde büyük bir başarı yakalayan Sharp nihayet sahaya inmeye karar verdi. Dilerseniz telefonun video çekim performansına yakından bakalım.

Sharp Aquos R2 Teknik Özellikler

  • 6.0 inç 3040×1440 piksel IGZO IPS LCD ekran. 19:9 %89,9 ekran kasa oranı
  • Qualcomm SDM845 Snapdragon 845 yonga seti
  • 64GB arttırılabilir hafıza
  • 4GB RAM
  • Arkada 22,6 megapiksel ve 16,3 megapiksel, önde de 16,3 megapiksel kamera
  • 3130 mAh pil
  • Android 8.1 Oreo

Telefon ile video çekimi yapmaya başladığınızda arkadaki 16,3 megapiksel kamera devreye giriyor ve 135 derecelik geniş açıdan kırparak size muhteşem bir OIS deneyimi yaşatıyor. Geniş açı öylesine kusursuz ki balık gözü efekti de bundan dolayı sorun olmuyor. PX5 / IPX8 / IP6X sertifikalarına ve daha zengin bir multimedya deneyimi için Dolby Vision ve Dolby Atmos ses sistemine de telefonun sahip olduğunu belirtelim.

Fiyat için bir açıklama yapılmadı…

Sızan Xiaomi Mi 7 kılıfları telefonun tasarımını onaylıyor

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.