Akıllı Telefon Mayıs 8, 2018 13:00

Google Android Oreo mayıs ayı güncellemesini başlattı

Google Android Oreo mayıs ayı güncellemesini başlattı

Google Android Oreo (8.1) mayıs ayı güncellemesini başlattı. Güncellemeyi özellikle Pixel XL kullanıcılarının sabırsızlıkla beklediğini belirtelim. Nisan ayı güncellemesi sonrası telefonlarda can sıkıcı bir şarj problemi oluştu. Kullanıcılar telefonlarını şarja taktıktan sonra telefon bir şarj almakta, bir almamakta. Bir süredir bu sorunla  boğuşan kullanıcılar için düzeltme mayıs ayı güncellemesine dahil edildi.

Google Android Oreo

Google Android Oreo

Google, mayıs ayı güncellemesini Pixel, Pixel XL, Pixel 2, Pixel 2 XL, Pixel C, Nexus 6P ve Nexus 5X modelleri için başlattı. Pixel XL’daki hatanın giderilmesinin yanında Google tüm cihazlardaki dokunmatik hassasiyetinde gelişme sağladı. Güncelleme bunun yanında çeşitli hata düzeltmeleri ve sistem kararlığı içeriyor.

Google’ın ardından birçok Android üreticisinin en azından ilk etapta tepe modelleri için mayıs ayı güncellemesini başlatması bekleniyor.

 

LG V30S ThinQ daha satışa sunulmadan indirime gitti! Şaka ama Gerçek!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.