Mobil Mayıs 1, 2018 15:00

Amerika’ya inat ZTE 5G teknolojisine yatırım yapıyor!

Amerika’ya inat ZTE 5G teknolojisine yatırım yapıyor!

Akıllı telefon pazarı 2019 yıl itibariyle büyük bir değişime uğrayacak. Zira 5G ağı dünya üzerinde kullanılmaya başlayacak. Bu süreç bize ne sunacak bunu bilemiyoruz ama ülkemizde bırakın 5G’yi şu anda 3G bile kullanamadığımızı da hatırlatmak gerekiyor. 5G ile gelecek ilk telefon Galaxy Note 9 olacak ve bu süreçten sonra Huawei‘nin de yeni nesil Krin 980 yonga setinin 5G desteği olacağı belirtiliyor. Qualcomm tarafında ise 5G ile ilgili bir sessizlik var. Snapdragon 855 yonga setinin 5G desteğine sahip olacağı ile ilgili bir bilgi yokken ZTE 5G desteğini arttırarak sürdüreceğini dile getirdi. Geçtiğimiz yıl 5G için ayırdığı Ar-Ge giderini 2 katına çıkartacağını belirten ZTE‘nin Amerika’ya en net cevabı da sanırız bu oldu.

Bizim Yorumumuz

Bu süreçte neler yaşanacak bunu hep birlikte göreceğiz ama Apple’ın da yeni nesil A12 Bionic yonga setinde 5G desteklemeyecek olması özellikle Amerikalı GSM Operatörlerini ciddi anlamda zora sokacak bir süreç gibi görünüyor…

T-Mobile ve Sprint birleşti! Darısı bizimkilerin başına!!!

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.