Mobil Nisan 30, 2018 13:00

T-Mobile ve Sprint birleşti! Darısı bizimkilerin başına!!!

T-Mobile ve Sprint birleşti! Darısı bizimkilerin başına!!!

5G internet hızı 2019 yılı itibariyle dünyada kullanılmaya başlanacak. Henüz 3G’nin bile olmadığı ülkemizde kendimizi 4.5G ile kandırmış olsakta parasını ödediğimiz internetin hızlarının Turkcell ve Türk Telekom hariç yeterli bir karşılığını alamadığımızı görmekteyiz. GSM Operatörleri 5G için hazırlanırken ülkemizdeki bazı operatörlerin “ev interneti” aşkını anlamak mümkün görünmüyor.Ülkemizdeki durum içler acısıyken uzun süredir birleşme ile ilgili çalışmalar yürüten T-Mobile ve Sprint kısa süre içinde birleşeceklerinin duyurusunu nihayet gerçekleştirdiler. 2014 yılında bu konuda adım atan 2 şirket Obama Hükumetinin onay vermemesi yüzünden bu birleşmeyi gerçekleştirememişti.

T-Mobile ve Sprint Birleşti

Ortaya çıkan bilgilere göre halen T-Mobile CEO‘su olan John Legere ortak kurulacak şirketi yönetecek ve halen görevdeki COO Mike Sievert yeni şirketin de COO ve Şirket Başkanı olacak. Sprint CEO‘su Marcelo Claure ve SoftBank CEO‘su Masayoshi Son, şirketin yönetim kurulunda yer alacak. Deutsche Telekom ise yeni şirkette %42 hisseye sahip olacak, Sprint ise %27, kalan miktarı ise borsaya açılacak. Bakalım önümüzdeki günler bize ne gösterecek?

Bizim Yorumumuz

5G’ye geçme sırasında yetersiz kalacağını düşünen GSM Operatörlerin  5G’ye geçmeyi daha da kolaylaştırmak için bu tarz evlilikler yapacağını öngörüyoruz. Karşı tarafta bulunan Verizon ve At&T’nin de buna benzer bir atak yapabileceğinden bahsedilirken ülkemiz pazarında da Türk Telekom ve Vodafone’nun böyle bir yaklaşım yapması gerektiğini düşünüyoruz. Turkcell internet hızları ile almış başını gitmişken diğer iki operatör aynen T-Mobile ve Sprint gibi güçlerini birleştirebilirse belki hız kalitesi olarak Turkcell’i yakalayabilir…

Huawei mobil işletim sistemi Huawei OS için hazır olun!

Bunlara da bir bakın

Daha iyi deneyim sunabilmek için yasalar çerçevesinde çerez kullanıyoruz. Çerez ve Gizlilik Politikası sayfamızdan ayrıntıları görebilirsiniz.