Galaxy S9 ve S9 Plus düşük ışık kamera örnekleri inanılmaz görünüyor
16 Şubat 2019 Cumartesi
Galaxy S9 ve S9 Plus düşük ışık kamera örnekleri inanılmaz görünüyor

Galaxy S9 ve S9 Plus düşük ışık kamera örnekleri inanılmaz görünüyor

Galaxy S9 ve S9 Plus için yayımlanan tanıtım videolarına baktığımızda kameraların başrolde olduğunu görüyoruz. Galaxy S8’de kullanılan tasarımı sürdüren Galaxy S9 modellerde en büyük gelişmenin arka kameralar tarafında olduğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Tabii Galaxy S9+ sahip olduğu çift arka kamerayla Galaxy S9’un bir adım önünde.

Her iki telefonda ana kameralar 12 megapiksel çözünürlüğünde. F/1.5 ve f/2.4 değerleri arasında ayarlanabilen diyafram, kameranın sunduğu en önemli yenilik. Özellikle diyafram değerinin f/1.5 seviyesine kadar çıkması telefonların düşük ışık kamera performanslarını önemli ölçüde artırıyor.

Galaxy S9 ve S9 Plus

Galaxy S9 ve S9 Plus

Reddit forumunda Galaxy S9 ve Galaxy S9 Plus’ın düşük ışıkta nasıl bir performans sunduğuna dair önemli fotoğraflar yayımlandı. Bazı fotoğraflardaki detayların düşük ışığa rağmen bu kadar net görünmesi telefonları bu alanda gerçekten rakipsiz yapıyor. Alt bölümde bu fotoğraflardan bazılarına göz atabilirsiniz.

Galaxy S9/S9+ kamera özellikleri

  • 12 megapiksel arka kamera, 1/2.55″ büyüklüğündesensör, f/1.5 / f/2.4 değişken aralıklı diyafram
  • 12 megapiksel ikinci kamera, 1/3.6″ büyüklüğünde sensör, 2x optik yakınlaştırma, f/2.4 diyafram açıklığı, portre modu (Sadece Galaxy S9+)
  • Her iki kamerada OIS özelliği
  • Dual Pixel faz algılmalı ana kamera
  • 4K 60 fps video kaydı
  • 720p çözünürlükte 960 fps süper ağır çekim video

Galaxy S9 ve S9 Plus kamera örnekleri

Galaxy S9

Galaxy S9 Plus