Gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu
19 Mart 2019 Salı
Kavgaya son: Gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu

Kavgaya son: Gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu

Gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu olduğunu biliyor muydunuz? WhatsApp son yılların en popüler mesajlaşma servisi. Uygulamaya özellikle son dönemde birçok yeni gelişme dahil edildi. Her yeni özellikle birlikte kullanıcı deneyiminin daha iyi bir noktaya taşındığını söyleyebiliriz.

Bildiğiniz gibi WhatsApp’ta bazı gizlilik ayarları mevcut. Mesela mavi tik, son görülme ve mesaj okunduğu bilgini Ayarlar’dan kapatmanız mümkün. Ama bu durumlar özellikle çiftler arasında büyük kavgalara da sebep olmuyor değil.

“Neden son görülmen kapalı? Mesajımı okudun neden yanıt vermedin?” Büyük bir kavganın fitilini ateşlemek için geçerli nedenler. Bu haberimizde gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 beş yolunu göstereceğiz.

Gönderene fark ettirmeden WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu

1.Okundu bilgisini devre dışı bırakmak:

“Okundu bilgisi” seçeneğini devre dışı bırakmak muhtemelen en basit tekniktir. Ayarlar> Gizlilik yolunu izleyerek mavi tik özelliğini devre dışı bırakabilirsiniz. Tabii bunun için karşı tarafa çevrimiçi yakalanmamanız gerekiyor.

WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu

WhatsApp mesajlarını okumanın 5 yolu

2.Mesajlara bildirim ekranında göz atma

Yine geleneksel yöntemlerden biri. Anında yanıt vermek istemediğimiz birçok mesaja bildirim ekranından göz atarız. Bildirim ekranında mesajlara tıklamadan aşağı kaydırma hareketiyle birçok WhatsApp mesajını okumak mümkün. Bu durumda mesajlar mavi tıka dönüşmeyecek.

3.Mesajları okumadan önce Uçak Modunu etkinleştirin

WhatsaApp’tan bir mesaj aldığınızda hemen uygulamayı açmayın. Bunun yerine uçak modunu devreye sokun. Uçak modu, Wi-Fi ya da mobil veriyi kapatır ve WhatsApp’ı çevrimdışı durumuna getirir. Şimdi uygulamaya gidip mesajları okuyabilirsiniz. Mesajları uygulama önbelleğinde okuyacağınız için mavi tıka dönüşmeyecektir. Mesajları okuduktan sonra son WhatsApp’ı son uygulamalar (çalışan uygulamalar) listesinden kaldırın ve uçak modunu kapatın.

4.Ana ekranınıza WhatsApp Widget’ı ekleyin

WhatsApp’ın bir widget’e sahip olduğunun farkında olup olmadığınızı bilmiyoruz. Ancak bu widget aracılığıyla mesajları okuyabilirsiniz, üstelik uygulama açılmadığı için karşı tarafa okundu bilgisi ulaşmayacaktır. WhatsApp widget’ı ana ekranda boş bir alana dokunup basılı tutun, WhatsApp sohbet widget’ını bulmak için aşağı ya da yana kaydırın ve ana ekranınıza ekleyin.

5.WhatsApp Açılır pencere özelliğini kullanın

Birçok kullanıcı bu özelliği unutmuş olabilir, ancak hala WhatsApp’ta mevcut. “Ayarlar > Bildirim > Açılır pencere bildirimi” yolunu takip edin. Açılır pencere bildirimi özelliğini tıklayın. Burada “Açılır pencereleri her zaman göster” seçeneğini tıklayın. Bu özelliği aktif ettikten sonra gelen WhatsApp mesajları anında ana ekranınıza düşecek. Birden fazla mesajı yine kaydırarak okuyabilirsiniz. Yine bu özellikte uygulama devreye girmediği için karşı tarafa okundu bilgisi gitmiyor.